Mokiniai viešėjo Sicilijoje

Spalio 20-26 dienomis Lekėčių mokyklos - daugiafunkcinio centro mokiniai Smiltė Vyšniauskaitė, Greta Dambrauskaitė, Miglė Skopaitė, Vakarė Pakalkaitė ir Rugilė Zubkaitė viešėjo Italijos saloje Sicilijoje, vykdė projekto Nr. 2018-1-PT01-KA229-047384_4 ,,Inkliuzinio mokymo kultūriniai aspektai” veiklas profesinėje mokykloje.

Susitikimo tikslas – šalių maisto gamybos bei tradicijų skirtumai ir panašumai, kurio metu mokiniai turėjo unikalią galimybę stebėti profesinės mokyklos virtuvės  profesionalų darbą virtuvėje, ragauti tradicinių sicilietiškų patiekalų bei patiems išbandyti jėgas ir pagaminti bei pristatyti savo šalies keletą patiekalų. Mokyklos komanda gamino lietuvių pamėgtą pyragą ,,Mozūras”, kuris paplito Lietuvoje dar ATR (Abiejų Tautų Respublika) laikais, bei kitą populiarų patiekalą iš bulvių – kugelį. Nors bulves teko sumalti virtuviniu kombainu, nes Italijos virtuvėje nenaudojama tarka tarkuoti bulvėms,  kugelis su grybų padažu buvo visų puikiai įvertintas. Mokiniai turėjo galimybę paragauti projekto partnerių iš Turkijos, Portugalijos, Ispanijos bei Italijos pagamintų tradicinių patiekalų.

Dvi dienos prabėgo lankant istorines architektūrines bei archeologines įžymybes – antikines šventyklas, amfiteatrus, miestų statinius Setgentoje, Motja saloje, Ericaje! Mokiniai aplankė Sicilijos administracinio vieneto sostinę Palermą, liko sužavėti Karalių rūmais, teatro pastatais, daugybe fontanų.

Be patobulintų anglų kalbos ir kulinarijos žinių, mokiniai įgijo neįkainojamos patirties bendraudami su kitų tautų jaunimu, dėstytojais, vietiniais gyventojais. Gyvendami šeimose pajuto tikrą itališką gyvenimo stilių, emocingą bendravimą, stiprius šeimos tarpusavio ryšius.

Kitas projekto susitikimas vyks mūsų mokykloje 2020 metų sausio mėnesį. Susitikimui jau pradėjome ruoštis iš anksto, nes mes turėsime svečius mokyti tradicinių šokių  ir visi kartu  sukurti  draugystės mozaiką mūsų mokyklos keramikos centre.

9kl. mokinė Smiltė Vyšniauskaitė