Šakių r. Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras, Pušyno g. 8, Lekėčiai, LT-71225, Šakių r. sav., el.paštas: rastine@lekeciai.sakiai.lm.lt,  tel. 8-668-77698

Patyčių dėžutė

Trečiojo susitikimo metu parodyti įspūdingi mokinių darbai 

  Gegužės 18 dieną vyko trečiasis projekto „Life is math around us“ virtualus susitikimas. Visos šalys partnerės puoselėjame viltis kitais mokslo metais projekto mobilumus atlikti kontaktiniu būdu, o ne už kompiuterių ekranų. Šis susitikimas buvo skirtas mokiniams, kurie keturis mėnesius dirbo su Minecraft Education Edition platforma, kiti – su Tinkercad programa, skirta kurti failus 3D spausdintuvams. Visų šalių moksleiviai parodė daug įspūdingų realių statinių, papasakojo, kuo jie žymūs, ir taip sužadino norą kuo greičiau aplankyti tas vietas ir pamatyti šiuos istorinius statinius. Kita dalis susitikimo buvo skirta mokinių kurtų matematinių žaidimų bei kortelių mintinam skaičiavimui pristatymams. Dalį kortelių užduočių perkėlėme į Kahoot platformą ir organizavome tarptautinį žaidimą. Du prizai atiteko Portugalijos moksleiviams, o vienas iškeliavo į Slovakiją. Sveikiname gudragalvius nugalėtojus. Turkijos komanda irgi organizavo matematinį žaidimą, kuriame mokiniai dalyvavo susitikimo metu. Dar laukiame galutinių rezultatų, bet pirmosios vietos laimėtojas buvo paskelbtas iš karto pasibaigus žaidimui-  tai Karolis Sadauskas. Žaidime pasižymėjo ir Deimantė Rudžionytė. 

 Šis susitikimas sulaukė daug svečių. Renginį stebėjo beveik visų šalių mokyklų direktoriai, kitų dalykų mokytojai ir tėvai. O renginį vedė šeštos klasės moksleiviai: Karolis Sadauskas, Lukrecija Burdulytė, Deimantė Rudžionytė, Urtė Bereckytė. Darbus tarptautinėje erdvėje pristatė Martynas Dailidė ( pastatė mūsų miestelio bažnytėlę), Raimundas Petrauskas (statė Gedimino pilį) ir Lukas Babilas bei Remigijus Merčaitis (berniukai statė Zyplių dvaro kompleksą). Visi dalyvavusieji projektinėse veiklose birželio mėnesį bus pakviesti į nemokamą ekskursiją po Lietuvą. Ačiū mokytojams, integravusiems projekto veiklas savo dalykų pamokose ir prisidėjusiems prie veiklų ne pamokų metu. 

Visi kartu mes galime daug!

Projekto koordinatorė Rūta Krikštopaitienė

Įdomi patirtis

   ES PORGRAMOS ERASMUS+ projekto ,,Life is math around us”  (projekto sutarties Nr 2020-1-LT01-KA229-077897_1) darbo grupė nusprendė atlikti veiklas planuotas tarp mobilumų, o mobilumus atidėti pratęsiant projekto vykdymo laiką.  Ambicingi mokytojai ryžosi pasiūlyti mokiniams užsiimti visiškai nauja veikla Minecraft Educational Edition platformoje. Net integruotos matematikos – dizaino pamokos vyko tarptautiniu lygiu. Lekėčių moksleiviai dalyvavo nuotolinėje pamokoje , kurią vedė Portugalijos mokytojas. Atsirado nemaža grupė šaunių mokinių, kurie laiką po pamokų skyrė darbui su Minecraft Educational edition platforma, kūrė ir statė Lietuvoje esančius istorinius  pastatus, kitus restauravo. Tai Dovykas Kučiauskas, Gintaras Šimonis, Raimundas Petrauskas, Martynas Dailidė, Emilis Žemaitaitis , Lukas Babilas ir Remigijus Merčaitis. Ačiū tiems, kurie nepabijojo pristatyti savo darbus tarptautinėje erdvėje.  Žinau, yra ir daugiau vaikų,  dirbančių su šia platforma, bet kol kas mes dar laukiam jų darbų.

  Išskirtinė padėka mūsų susitikimo vedantiesiems – Paulinai Milkevičiūtei ir Karoliui Sadauskui. Graži, taisyklinga anglų kalba, gera dikcija žavėjo ir kitų šalių mokytojus. Susitikime išbandė jėgas ir puikiai pasirodė Saulė Žemaitaitytė, Lukrecija Burdulytė, Deimantė Rudžionytė. Ačiū šiems mokiniams. Žinome, kad be darbo nebūna sėkmės.

  Susitikimo metu partneriai pristatė pastatus, pasakojo jų istorijas ir legendas, po to galėjome gėrėtis jau pastatytais pastatais Minecraft Education Edition aplinkoje.  Mes pasakojome apie  Zyplių dvarą, Gedimino pilį, Lekėčių bažnytėlę ir naujai atnaujintą bei išplėstą Lekėčių miestelio autobusų stotelę su žalia poilsio zona. 

 Karantinas  - puikiausias laikas išmokti ką nors neįprasto. Mes nepraleidome laiko veltui.

Karantinas – puikiausias laikas mokytis!

   Prasidedant  2020-ųjų mokslo metams mus pasiekė džiugi žinia, kad pavasario karantino metu rašytas projektas „Life is math around us“ (2020-1-LT01-KA229-077897) yra finansuojamas iš Erasmus + fondo lėšų. Projekto darbo grupės mokytojai iš Italijos, Portugalijos, Turkijos, Slovakijos ir Lietuvos su dideliu entuziasmu dėliojo ateities planus, viešino projekto tikslus ir rinko mokinius projekto veikloms, kurias dabar galima sekti prisiregistravus interneto puslapyje https://live.etwinning.net/projects/project/209730 

  Bet COVID-19 situacija planus sugriovė. Karantinas. Buvome sutrikę  dėl nestabilios situacijos ir besikeičiančio darbo pobūdžio. Pedagogai, turintys didelę darbo su jaunimu patirtį suprato, kad dabar labai svarbu ne kalnus nuversti, bet rūpintis mokinių įtraukimu, bendrumo palaikymu.  Pabandėme.  Organizavome nuotolinį susitikimą su visomis projekte dalyvaujančiomis šalimis, kvietėme pasidalinti nuotaikomis ir mintimis, juk situacija visose šalyse panaši. Po susitikimo tapo lengviau: mes ne vieni,  mus supranta, mes reikalingi,  mes esame dalis pasaulio.

   Antrasis projekto etapas, vargu ar būtų toks inovatyvus, jei ne karantino apribojimai. Užsidarė durys, atsivėrė langai, dideli  ir į Europinį bendradarbiavimą. Ambicinga projekto darbo grupė ėmėsi lig šiol mažai išbandytos veiklos. Per Minecraft Education edition platformą, ( kuri integruota į Office365) apjungti projekto dalyvius, įtraukti į bendrą  edukacinę ir kūrybinę veiklą. Pirmiausia vyko mokinių ir mokytojų mokymai susijungiant į bendrus webinarus po kelias šalis: Italija ir Portugalija, Lietuva ir Portugalija, dvi Turkijos mokyklos ir Slovakija. Puiki patirtis ir bendradarbiavimas – didelė vertybė mokytojams.  11-15 metų mokiniams mokytis programavimo pradmenų, nuotolinių būdu, kai mokytojas užsienietis ir kalba anglų kalba buvo iššūkis. Išskirtinė padėka mokytojui Jose Carlos Marques, mes įgyvendinam jo idėją. Bendradarbiavimo tikslas yra sukurti realių istorinių pastatų kopijas, naudojant komandas Minecraf Education Editional platformą. Prieš tai pastatą išmatavus su Google Earth įrankiu. Veikla uždegė ne vieną moksleivį: viena komanda bando padaryti proporcingą modelį Gedimino piliai, Katedros ir  Valdovų rūmų modelius, kiti – netoli mokyklos esančio Zyplių dvaro pastatų komplekso modelį. Sekantis etapas – viską atspausdinti 3D spausdintuvu. Šalys partnerės taip pat  kuria savo istorinių pastatų kopijas. Mes dirbam, džiaugiamės ir planuojam ateitį, laukiam, kada galėsim realiai susitikti ir pasidžiaugti savo darbais ir bendryste.

 Mūsų žinutė visiems – nesustokite pieš kliūtis, išeitys visada yra, kartais net įdomesnės!

Paveikslėlis1.jpg

1.Vebinaras tarp Italijos ir Portugalijos mokyklų. Mokiniai Salerno (Italija)  senamiestyje renkasi modeliavimui tinkamą pastatą.

Paveikslėlis2.png

2.Vebinaras Lietuvos moksleiviams entuziastams, kurį veda matematikos mokytojas Jose Carlos Marques iš Portugalijos.

   Gruodžio 10d. vyko pirmasis mokinių tarptautinis susitikimas, kurio metu mokiniai pasakojo apie savo mokyklas, veiklas ir svajones šiuo nelengvu visiems metu. Daugiau galite skaityti https://twinspace.etwinning.net/103625/pages/page/1217920

Apie mus rašo

  Žinia apie mūsų mokykloje vykdomus „Erasmus+“ projektus pasklido Šakių rajone. Laikraštyje „Valsčius“ (Nr.89 (406)) rašoma, kad Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras dalyvauja „Erasmus+“ programos „eTwinning“ platformos projektuose „Life is math around us“ (matematikos projektas) ir „Eco Schools Sustainable Tomorrow“ (klimato kaitai skirtas projektas). Šioje platformoje gali bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus, dalintis ir, trumpai tariant, jaustis bei būti įdomiausios besimokančios Europos bendruomenės dalimi ES mokyklų švietimo darbuotojai. Džiaugiamės būdami šios bendruomenės dalimi. 

                                                                                                                                            Gintarė Pocevičienė

Nuoroda

Reflectus baneris 500

1809l

KK projekto logo

Go to top