001Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras,

Pušyno g. 8, Lekėčiai, LT-71225, Šakių raj.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, Juridinio asmens kodas 190821325

Tel. 866877698, el.p.rastine@lekeciai.sakiai.lm.lt


fb

Patyčių dėžutė

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 Nors moksliniai įrodymai neginčijami – fizinis aktyvumas teigiamai veikia visus žmogaus gyvenimo aspektus, remiantis Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, Lietuva užima priešpaskutinę vietą fizinio aktyvumo srityje.

 Viena iš svarbiausių aplinkų, kurioje turi būti efektyviai stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas, formuojama motyvacija ir daroma didžiausia įtaka jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui yra ugdymo įstaiga. Mokykla ar darželis, kurioje vaikai praleidžia didžiąją dalį savo dienos, turi didelį potencialą sukurti tinkamą terpę ugdytinių fizinio aktyvumo skatinimui ne tik per kūno kultūros užsiėmimus, bet ir visą jų buvimo ugdymo įstaigoje laiką.

 Projektas „Sveikas kaip ridikas. Renginiai“ – Nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“ – skirtas Lietuvos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikams (10 - 12 metų) bei jų pedagogams, skatinant fizinį vaikų aktyvumą gamtoje.

 2020 m. rugsėjo 18 d. Lekėčių mokyklos - daugiafunkcio centro ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikučiai bei 1 klasės mokinukai dalyvavo Nacionaliniame vaikų žygyje „Sveikas kaip ridikas“, kurio tikslas – skatinti Lietuvos ugdymo įstaigas taikyti fizinio aktyvumo veiklas ugdymo procese. Dalyvaudami žygyje  vaikai išbandė savo fizines galias, patyrė žygiavimo, sportavimo ir buvimo gamtoje džiaugsmą. Tuo tarpu pedagogai atrado neįprastų, fizinį aktyvumą skatinančių veiklos formų. Taip pat  Nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“ atkreipė vaikų dėmesį, kaip smagu yra sportuoti kartu, bei parodė, kad judėjimas gamtoje yra geras įprotis visam gyvenimui!

Lekėčių mokyklos - daugiafunkcio centro kolektyvas dėkoja Lietuvos Vaikų ir Jaunimo centrui už pagalbą organizuojant renginį ir tikisi susitikti kitais metais!

Projektas „Sveikas kaip ridikas“

       Rugsėjo 18 d. mokykloje prasidėjo projekto „Sveikas kaip ridikas“ , kurį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, renginiai. Šiais metais veiklos  buvo skirtos darželio bei pirmos klasės vaikams. Projekto metu buvo suorganizuotas žygis pėsčiomis. Vaikai ne tik žygiavo po miestelio vaizdingas vietas, bet ir atliko mankštą kartu su pasakos personaže Pepe Ilgakojine (sveikatos priežiūros specialistė K. Damijonaitienė), šoko  liaudies šokį kartu su direktoriaus pavaduotoja E. Brazaityte bei dalyvavo sporto viktorinoje (vaikams padėjo 6 ir 7 klasių mokiniai). Pasistiprinę sveiku maistu ir apdovanoti žygeivių diplomais bei medaliais, visi geros nuotaikos sugrįžo į mokyklą.

                                                                           Mokyklos informacija

Projektas „ Sveikas kaip ridikas“

Fizinio aktyvumo skatinimas mokykloje

   Lekėčių mokykloje - daugiafunkciame centre vyko pamoka estafečių ritmu. Renginio dalyviai- 1-4 klasių mokiniai. Mokyklos  tarybos nariai organizavo ir pademonstravo estafetes, kurioms atlikti buvo naudojamos įvairios priemonės ( kiauri maišai, lankai, kamuoliai  ir kt.). Renginį  vedė  direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Kaukienė. Draugiškose estafečių varžybose nugalėtojų nebuvo,  bet dėl to gerų emocijų nebuvo mažiau. Dalyvavusios klasės buvo apdovanotos džiovintų vaisių rinkiniais.

  Judėti ir gyventi sveikai yra smagu, be to,  estafetės skatina bendradarbiavimą.

Visuomenės sveikatos specialistė Kristina Damijonaitienė

Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

Kokie yra gero regėjimo įgūdžiai?

   Lapkričio 23 d. į mokyklą buvo pakviestas regėjimo atstatymo treneris Stanislovas Kisielius. Lektorius atvyko iš gero regėjimo mokyklos „Aiškus matymas“. Moksleiviai ir jų mokytojos turėjo galimybę išmokti gero regėjimų įgūdžių, sužinojo kaip išvengti regos sutrikimų. Treneris Stanislovas papasakojo apie akies sandarą, kokias funkcijas atlieka akių raumenys ir ką daryti norint sustiprinti juos. Paskaitų tikslas - motyvuoti mokinius atsisakyti akinių (lektorius juos vadina „ ramentais“) ir išsaugoti gerą regą, taikant įvairias akių savimasažo technikas.

  Lektoriaus atvykimą inicijavo Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas projektą „ Įvairiapusiškas mokinių sveikatos stiprinimas“.

                                    Visuomenės sveikatos specialistė Kristina Damijonaitienė

„Sveikas kaip ridikas“

Traškučių diena

  Bulvių  traškučiai yra itin mėgstamas užkandis, tačiau, vartojant didelį jų kiekį, organizmui gali būti padaryta nepataisoma žala.

   Ką daryti, kai norisi kažko traškaus? Malonaus skonio ir traškesio visai nesunkiai galime suteikti ir moliūgams, cukinijoms ar net burokėliams, morkoms bei kitiems vaisiams ir daržovėms.

   Projekto „Sveikas kaip ridikas“ organizatoriai pakvietė visus 5 – 10 klasių moksleivius pasigaminti kitokių - sveikų ,,traškučių“. Technologijų pamokų, ilgųjų pertraukų metu mokiniai gamino traškučius iš savo pasirinktų daržovių ir vaisių: morkų, obuolių, bulvių, bananų, ananasų, burokėlių, pagardindami juos  įvairiais prieskoniais bei prieskoninėmis žolelėmis.

   Lapkričio 9 dieną mokiniai pristatė mokyklos bendruomenei traškučių gamybos ypatumus, vieni kitus vaišino ir patys vaišinosi pagamintais traškučiais.

   Pasirodo, kad labai skanūs yra ne tik tradiciniai ,,traškučiai“ iš parduotuvės, bet ir pačių pasigaminti sveiki traškučiai, kuriuos moksleiviai mokykloje gali gamintis ištisus metus.

 Mokyklos informacija

 

205x90

svarbu

KK projekto logo

Reflectus baneris 500

1809l

Go to top