Paskutinė pradinukų mokslo metų savaitė

Pradinukams, priešmokyklinės grupės vaikams paskutinė mokslo metų savaitė buvo pilna projektinių, sportinių veiklų, edukacijų, išvykų.

Pirmadienis  buvo skirtas mini projektams „Gamta ir aš“. Antrokai, trečiokai  skaičiavo, kiek ir kokių medžių auga mokyklos teritorijoje, braižė grafikus. Pirmokai mokėsi pažinti miško medžius, spalvino medžių lapus. Ketvirtokai net prisiminė lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“ ir ieškojo pasakoje minimų gamtos objektų.

Antradienis – sporto diena. Fizinio ugdymo mokytojas Darius Ruzgys nudžiugino vaikus įvairiomis sportinėmis veiklomis. Galima buvo pasijusti lyg boulingo salėje, vasarą paslidinėti slidėmis, pažaisti kamuoliu, užsiimti kitomis komandinėmis veiklomis.

Trečiadienis – sveiko maisto piknikas - buvo skirtas susipažinti su sveikos mitybos principais. Technologijų mokytoja Eglė Brazaitytė vaikams pristatė pagrindines maisto medžiagas ir jų poveikį  žmogaus organizmui. Moksleiviai visi kartu kūrė sveiko maisto gatvę, gamino sveiko maisto patiekalus.

Ketvirtadienis – diena su klasių vadovu – skirtas pažinti gimtąjį kraštą. Pirmos klasės moksleiviai lankėsi Zanavykų muziejuje, kur dalyvavo edukacijoje „Darbas žmogų puošia“. Mokiniai buvo supažindinti su lietuvių liaudies buitimi, ūkio prietaisais, ūkiniais darbais. Vėliau dainuodami dainas aplankė varlių muziejų.

Antrokai ir trečiokai svečiavosi „pas daraktorę“ Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. „Daraktorė“ vedė dalyviams pamoką slaptojoje mokykloje. Pamokoje buvo kalbama apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešių žygius, lietuviškos knygos kelią į Didžiąją Lietuvą, mamos mokyką. Muziejuje vaikai susipažino su įvairiais muzikos instrumentais ir klausėsi jų muzikos.

Ketvirtokai aplankė cirko mokyklą Šakiuose. Edukacinio užsiėmimo „Cirko menas“ metu vaikai galėjo artimiau susipažinti su cirko artistais, jų darbu, cirko kasdienybe, užkulisiais, cirko artistų rekvizitais ar patys išbandyti cirko artistų triukų. Aplankytas ir varlių muziejus Lukšiuose, ir Plokščių žymios vietos.

Po tolimų kelionių vaikai lankė ir Lekėčių žymias vietas. Antrokai ir trečiokai apžiūrėjo Rūdšilio girioje išlikusią partizanų slėptuvę (bunkerį), ketvirtokai aplankė „Miško muziejų“.

Penktadienis – mokslo metų užbaigimo šventė. Mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė sveikino visus pradinių klasių mokinius ir mokytojus sėkmingai pabaigus mokslo metus. Labai gerai besimokantys ir įvairių konkursų nugalėtojai gavo padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Ketvirtos klasės mokiniams įteikti pradinio išsilavinimo pažymėjimai. Šventės pabaigoje  įgyvendinta akcija „Išskleiskime sparnus“, skirta Antaninos Liorentaitės ir lakūno pulkininko Jono Liorento metams paminėti.  Veiklas vedė renginių organizatorė Milda Ratomskienė. Jos metu mokiniai varžėsi savo pagamintų lėktuvėlių lenktynėse, dalyvavo viktorinoje.