Mokytojai konferencijoje „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“ Šiaulių Gegužių progimnazijoje

Lekėčių mokyklos- daugiafuncio centro mokytojai 2020 m. sausio 23 dieną dalyvavo Šiaulių Gegužių progimnazijoje organizuotoje tarptautinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“, skirtoje M. K. Čiurlionio bei P. Višinskio 145-osioms gimimo metinėms paminėti.

Konferencija pradėta Gegužių progimnazijos mokytojų praktine   patirtimi - galėjome rinktis iš septyniolikos įvairių dalykų pamokų, kurią stebėti: lietuvių kalbos pamoką ,,Kurkime savo legendą“, anglų k. – „Amžinosios žmogiškosios vertybės mene“ („Eternal Human Valuesin Art“), technologijų – „Sausainių angeliukų dekoravimas“, pasaulio pažinimo – ,,Pasivaikščiojimas su...“, fizinio ugdymo – ,,Vertybių ugdymas žaidimų pagalba“, NŠ – ,,Aerobika – tai laimės pojūtis“, muzikos – ,,Melodija - tekanti muzikos upė“, dailės – ,,Širdimi kuriu grožį“, chemijos – ,,Cheminiai elementai ir jų junginiai“, etikos – ,,Šviesoraštis - pasaulio, savęs ir vertybių pažinimo būdas...“,Galėjome stebėti integruotas pamokas: literatūros ir tikybos „Kada žmogus jaučiasi laimingas?“, technologijų (konstrukcinės medžiagos) ir dailės ,,Raktų pakabukas – angelas“, fizikos ir vokiečių k. „Žmogus, šviesa ir jos atspindys“, IT ir dailės „Prie tavųjų pečių -tartum sienos tvirtos, prisiglausti galiu nuolatos...“, lietuvių k. ir muzikos ,,Kuriame pasaką“, matematikos ir IT ,,Stebuklų žemėlapis“, matematikos, pasaulio pažinimo ir lietuvių k. ,,Mokausi dalinti ir dalintis“).

Plenariniame posėdyje išklausėme pranešimus: „Ar dvasingumo ugdymas yra iššūkis švietimo sistemai?“ (E. Minkuvienė), „Ugdymo dvasingumas demokratinės kultūros erdvėje“ (J. Kievišas). Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Aleksiejaus Leonovo skulptūrų fotografijų parodą „Dvasios keliais”.

Dalyvavome diskusijose dvasingumo temomis: kvietė diskutuoti tema „Dvasinis mokytojo pasaulis ir jo įtaka ugdymo(si) aplinkai“,   V.Arvasevičius – „Charakterio rengyba“, S. Krukas – ,,Ugdyti – tai stiprinti vaiko dvasią“. Konferencijos pabaigoje diskusijoje bandyta atsakyti į klausimą, kodėl ugdymo dvasingumas yra iššūkis, procesas, turintis slenksčių.