Varžybos Jadagonyse, Pagonijos pramogų parke

Gegužės 25 dieną Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva vyko varžybos Jadagonyse, Pagonijos pramogų parke. Varžybų tema – sveikata ir saugumas. Renginyje dalyvavo 14 komandų iš Šakių ir Kauno rajonų. 8-9 klasių komandos tarpusavyje turėjo  išbandyti ne tik savo jėgas, bet ir  parodyti žinias sveikatos ir saugos klausimais. Varžybų dalyviai miške turėjo aplankyti 10 punktų, kuriuose atliko įvairias užduotis. Punkte, kuris buvo pavadintas „Visuomenės sveikata“, komandos  atliko žmogaus gaivinimo užduotis, „dėliojo“ žmogaus organus, sveikos mitybos piramidę, gelbėjo skęstančius ir apsinuodijusius. Punkte „Sportas“ demonstravo savo koordinaciją, atlikdami pusiausvyros užduotis. Priešgaisrinės tarnybos punkte dalyviai, apsirengę gaisrininkų kostiumais, neštuvais nešė nukentėjusiuosius ir gesinimo žarna rungėsi, kuris greičiau į kibirą prileis vandens. Punkte „Komandos“ demonstravo komandinį darbą lįsdami per „Voratinklį“. Kariuomenės punkte buvo ne tik galima išsipaišyti veidus, bet ir per laiką dalyviams reikėjo iškasti vienu kastuvu dvivietę duobę. „Lapių medžioklėje“ radiolokatoriais buvo ieškoma paslėptų prietaisų, o punkte „Alpinizmas“ lynu persikeliama iš vienos pusės į kitą. Miško glūdumoje varžybų dalyviai buvo sulaikyti patruliuojančios policijos, jiems teko žymėti nerūkymo zonas savo vietovėje ir atlikti užduotis, susijusias su kelių eismo taisyklėmis pėstiesiems ir dviratininkams. Greitosios medicinos pagalbos stotyje dalyviai ne tik mobilizavo sužeistuosius, bet ir gelbėjo nukentėjusiuosius nuo gyvatės įgėlimo, apdegusius gaisre ir sušalusius sniege. Turizmo punkte buvo statomos palapinės ir kraunamos kuprinės dviejų dienų išlikimo žygiui. Tai tik dalis užduočių, kurios buvo vykdomos varžybų metu.

Kol buvo skaičiuojami rezultatai ir aiškinamasi varžybų laimėtojai, sušilusius ir išalkusius dalyvius kavinė „Kiba“ maitino koše ir gaiviu vandeniu.

Pasistiprinę ir atgavę jėgas dalyviai rikiavosi atsiimti prizų. Garbingą II vietą iškovojo ir mūsų mokyklos mokiniai.