Žemės diena T. Ivanausko zoologijos muziejuje

Ne taip paprasta vaikui paaiškinti, kad nereikia skinti  žolynuose gėlės, sučiupti drugelį, sugniaužti delne boružėlę, kad gražiausią melodiją sudeda paukšteliai, o žvėrys gudrūs, išmintingi. Išvyka į T. Ivanausko zoologijos muziejų – galimybė mišraus ugdymo grupės vaikams pasakyti, kad žemėje turi būti gera ne tik žmogui, bet ir paukščiui, žvėreliui, žuviai, vabaliukui.

Muziejuje vaikučiai sužinojo, ar daug gyvūnų pažįsta, kurie gyvena Lietuvoje, o kurie vaikų gyvenamojoje aplinkoje. Mokėmės atpažinti  gyvūnų pėdsakus. Svarbiausia užduotis – praturtinti žinias apie paukščius. Vieną kitą buvome  matę, bet ar daug apie juos žinome? Ar girdime paukščio giesmę? Ar suprantame jų elgesį? Visi įsigijome knygelę ,,Sužinok ir nepamiršk“ ir rašiklį. Grįžę į namus šioje knygelėje atlikome užduotis – teko prisiminti, ką matėme ir girdėjome muziejuje.

Yra sakoma: jei vaikus išmokysime pažinti gamtą, jie patys norės ją išsaugoti.

Esame dėkingi Gintaro Rikliko močiutei, lydėjusiai vaikus į T. Ivanausko zoologijos muziejų.

Mokytoja J. Puidienė