Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

01Daugiau nei 1200 ugdymo įstaigų ir pusšimtis įvairių organizacijų per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018“ išreiškė nepritarimą patyčioms ir paragino stabdyti šį smurtą kasdien.

Mūsų mokykloje taip pat organizuotos įvairios veiklos, skatinančios patyčių stabdymą bei draugiškumą. Klasės auklėtojai vedė tikslines klasės valandėles pagal parengtas „Vaikų linijos“ rekomendacijas. Kovo 22 d. Lekėčių mokyklos 6-8 kl. mokinių komanda dalyvavo Ežerėlio pagrindinės mokyklos organizuotoje šventėje, skirtoje skatinti mokinių draugystę. Mokiniai dalyvavo sportinėse estafetėse, žaidė ir bendravo su kitų mokyklų mokiniais. 7 klasės mergaitės pristatė savo puikų šokį, sukurtą pagal M.Džeksono dainą. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir saldžiomis dovanomis.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir atsakingu verslu,  pristatė mokiniams skirtą virtualų testą, kuris padės atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguojama į patiriamas ar stebimas patyčias. Pasak šalies vadovės, patyčias galime sustabdyti, tačiau pirmiausia turime mokėti jas atpažinti ir žinoti, ką daryti su jomis susidūrus.

Socialinė pedagogė Ingrida Kasparavičienė