Artūras Šiukšta apie kibernetinės erdvės pavojus

Lapkričio 6 dieną mokykloje lankėsi Artūras Šiukšta - psichologas, Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos narys, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos krašto pirmininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės narys.

Užsiėmimo tikslas – kviesti paauglius susimąstyti apie tai, kad internetas, mobilusis telefonas, Facebook  ne tik teikia neribotas mokymosi, pažinimo galimybes, bet gali būti ir žalingas, skatinti „intelekto, moralės bei fizinės sveikatos degradaciją“.

Lektorius kalbėjo apie kibernetinės priklausomybės pavojų sveikatai, pristatė galimus pagalbos būdus, įvardijo šios pavojingos priklausomybės požymius. Ypač akcentavo patologinį prisirišimą. Kalbėta ir apie elektromagnetinę spinduliuotę, ir apie apie psichologinę įtampą, kuri atsiranda nuo smurto vaizdų. Blogiausia, jog pasinėrus į virtualų pasaulį realiame gyvenime niekas nebedomina. Kadangi jaunuoliai labai greitai tampa priklausomi nuo azartinių žaidimų, lektorius siūlė mokiniams netapti konformistais. Kaip alternatyvą virtualiam pasauliui A.Šiukšta kvietė susirasti įdomią, naudingą veiklą (sportuoti, lankyti būrelius, savanoriauti, atrasti savo pomėgius) ir formuoti sveikos gyvensenos įpročius.  Lektoriaus teigimu, kibernetinė priklausomybė - „sveikatą žalojantis ir  intelektą atrofuojantis  reiškinys“.