Paskutinio skambučio šventė

01Gegužės 31dieną Lekėčių mokykloje vyko Paskutinio skambučio šventė. Aidint skambučiui ir visiems plojant, pirmokai atvedė dešimtokus. Renginio vedėjai (devintokai Tomas Bitinaitis, Rimutė Litvinaitė, Milena Zumaraitė) sveikino dešimtokus ir visus susirinkusius su švente. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Linas Adomaitis – palinkėjo visų planų įgyvendinimo, nepaisant jokių sunkumų. Miestelio seniūnas Ričardas Krikštolaitis baigdamas sveikinimo kalbą paragino visuomet turėti tikslą ir baigus visus mokslus sugrįžti į gimtuosius Lekėčius. Renginio vedėjai perdavė dešimtokams ir buvusios mokyklos buhalterės Reginos Klimaitienės sveikinimus – jos išleistą lankstinuką „Literatūriniai Lekėčiai“.

Po sveikinimų buvo paraginta mintimis nusikelti į pasakų karalystę – vaikystę, kur dabartinius dešimtokus, tada dar mažučius pirmokus, pasitiko pirmoji mokytoja Genovaitė Bielskuvienė. Mokytoja, atsisveikindama su jau gerokai ją praaugusiais mokiniais, palinkėjo surasti savo laimės žvaigždę ir įteikė simbolinius šaukštus, kuriais galėtų pasemti kuo daugiau mokslo žinių.

Pakviesti į kitą karalystę – jaunystę, kurioje jais rūpinosi auklėtoja Izolina Rudzevičienė, dešimtokai padėkojo mokytojams už suteiktas žinias, nuoširdumą, supratingumą.

Tikrą „egzaminą“ išeinantiesiems surengė per mokslo metus gerokai ūgtelėję ir išdrąsėję pirmokai (mokytoja Rasa Kaukienė): reikėjo pabaigti pradėtus eilėraščio posmus. Visiems nuoširdžiai padedant, „egzaminas“ buvo išlaikytas. Už tai pirmokai apdovanojo savo pieštais atvirukais su pirmosiomis kiekvieno dešimtoko vardo raidėmis ir palinkėjimais. Auklėtoja gavo visą abėcėlę.

Atėjo laikas iš pasakų šalies grįžti į realybę. Dešimtokai tarė savo paskutinį žodį – perskaitė TESTAMENTĄ ir įteikė devintokams MOKYKLOS RAKTĄ.

Renginio vedėjai baigdami šventę visus pakvietė vakare atvykti į jau tradicine tapusią gegužinę.

Aidint skambučiui, pirmokai išlydėjo dešimtokus.