Valiūkiškos Velykos

20220415 083201Jau tapo tradicija, kad paskutinė diena prieš mokinių atostogas Lekėčių mokykloje – daugiafunkciame centre būna neįprasta – vietoj pamokų vyksta įvairios veiklos. Šis penktadienis (04.15) – netradicinė etnokultūros diena VALIŪKIŠKOS VELYKOS – taip pat buvo skirta ir Sūduvos metams paminėti.

Pradinių klasių mokytojos supažindino vaikučius su Velykų papročiais ir tradicijomis, po to pirmokai (mokytoja Rasa Kaukienė) darė verbas, tradiciniais būdais margino kiaušinius, antrokai (mokytoja Danutė Kasparavičienė) gamino velykines dekoracijas. Vėliau visi pradinukai lauke draugiškai pažaidė žaidimą „Kanapyčia“.

Gausiai susirinkę vyresnieji (5 – 10 kl.), pasveikinti pavaduotojos Gintarės Pocevičienės, pirmiausia burtų keliu pasidalino į komandas ir ėjo į kabinetus linksmai padirbėti. Komandai reikėjo pagaminti parašiutą, kuriuo jų  numargintas kiaušinis saugiai nusileistų iš nemažo aukščio ( idėja mokytojos Rūtos Krikštopaitienės). Beje, tai panoro padaryti ir pati mokytoja, jai talkino kompiuteristė Audronė Balčiuvienė. Tada visi komandos nariai turėjo pasidaryti karūnėlę - kiškučio ausytes (idėja mokytojos Vilijos Puodžiukaitienės). Talkinančios mokytojos Laima Petrauskienė ir Dalė Sutkuvienė vos spėjo suktis. Tinginiaujančių nebuvo. Pasipuošę ausytėmis visi skubėjo į sporto salę, kur jų laukė mokytojas Darius Ruzgys, paruošęs smagių estafečių. Vaikai šauniai atliko visas užduotis, net ir tokias nelengvas, kaip kiaušinio nešimas teniso rakete ar jo ridenimas kitu grindų riedulio lazdos galu.

Pasportavę ėjome leisti parašiutų ( tiksliau – stebėti, kaip juos nuo mokyklos stogo saugiai nuleidinėja mūsų drąsuolė kompiuteristė Audronė). Dėkojame jai už šį smagų reginį 😊.Buvo fiksuotas nusileidimo laikas, komandos pasidalino prizus ir visi pasivaišinome dar šiltomis mūsų mokytojų Eglės Brazaitytės bei Vilijos Puodžiukaitienės gamintomis auselėmis ( arba narstukais – kaip kam patinka 😊)

Pavaduotojai Gintarei Pocevičienei palinkėjus visiems smagių Velykų, linksmi išsiskirstėme namo.