Atsisveikinimas su dešimtokais

Iš nerimo žiedai ant stalo rausta,

Nerimsta žvilgsniai, lūkesčio pilni,

Tarytumei ir gėlės jaustų,

Jog šiandien iš mokyklos išeini...

Šiuo posmu penktadienį (06-17) prasidėjo atsisveikinimo su 10- kais šventė, kurią ruošė 9-kai, vedė  Karolina ir Viktorija. Pirmoji dešimtokus pasveikino mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė, atkreipdama jų dėmesį į tai, kad 1-oje klasėje atėję į mokyklą maži vaikai jau užaugo ir čia, mokykloje, kaip mokiniai susirinko paskutinį kartą. Direktorė palinkėjo, kad žengdami šio laikmečio nelengvu ir gana sudėtingu keliu kuo ilgiau išsaugotų savyje tą vaiką, mokantį džiaugtis, apkabinti, prisiglausti. Priminusi dešimtokams apie jų įdomias keliones ir veiklas, pabrėžė, kad tai, ką įgijo, išmoko, patyrė, suprato per tuos 10 metų mokykloje, yra tvirtas pagrindas tiesti kuo tvirtesnį kelią ateityje. Baigdama direktorė palinkėjo visada atrasti save, matyti šalia savęs esantį, būti nuoširdiems ir geriems, kad visa tai sugrįžtų atgal.

Šventėje negalėjusios dalyvauti 10-kų pirmosios mokytojos Danutės Kasparavičienės sveikinimus perskaitė ir dovanėles įteikė devintokų auklėtoja Vilma Jonaitienė. Dešimtokai atsidėkojo perduodami mokytojai gėlę.

Pirmokų mokytojai (taip pat dėl rimtų priežasčių negalėjo dalyvauti) ir pirmokams atstovaujanti Vilija Puožiukaitienė perskaitė jų šmaikštų laiškutį, kuriame stebimasi , kad  „gimtuosius namus vaikai palieka rudenį (to mokėmės per pasaulio pažinimą), o jūs sparnus skleidžiate dabar“. Taigi 10- kams , anot jų – tikriems keistuoliams, padovanojo pačių padarytus paukščius keistuolius.

Auklėtoja Rūta Krikštopaitienė, pasiilgusi gyvo bendravimo, pravedė paskutinę pamokėlę su užduotimi – prisiminti linksmiausius, įdomiausius, o gal ir skaudžiausius įvykius. Reikėjo surasti 16 paslėptų lapelių su užrašyta pamokų tema (stebėjimosi, pasiaukojimo, kentėjimo, pareigos, supratingumo, džiaugsmo ir t. t. ). Suradę ir grupėje pasiskirstę , kas kuria tema pasakos prisiminimą , „atsakinėję“ dešimtokai iš auklėtojos gavo paragauti ATEITIES MAISTO – džiovintų svirplių😊😊😊.

Dešimtokai atsisveikindami pasakė po sakinį apie GYVENIMĄ mokykloje, įteikė mokyklai atminimo medelį – ąžuoliuką, kad augdamas nuolat primintų juos, auklėtojai - gėlę ir knygą, kurioje surašyti jų prisiminimai, ir išėjo į mokyklą surasti ir  pasveikinti aptarnaujančio personalo. Jiems sugrįžus auklėtoja Rūta Krikštopaitienė  projektuose dalyvavusiems mokiniams įteikė sertifikatus.

Pabaigoje šventės direktorė Lilija Liutvinienė ir pavaduotoja Eglė Brazaitytė įteikė dešimtokams 10  KLASĖS PAGRINDINIO IŠSILAVINIMO PAŽYMĖJIMUS.

Dėkojame 9-kams už renginį ir linkime sėkmės 10- kams.