EKO mokyklų tinklo konkursas

Mūsų mokykla dalyvauja Lietuvos EKO mokyklų tinklo veikloje jau ne vienerius metus. Šiais metais buvo paskelbtas konkursas „NERK Į EKO 2021“. Šio konkurso tikslas- atkreipti visuomenės dėmesį į gamtosaugines problemas, atskirų gyvūnų ir augalų rūšių nykimą, šiukšlių mažinimą, atsakingą vartojimą.

Jau pačius jauniausius mokyklos mokinius raginame panaudoti antrines žaliavas kūrybinei veiklai, tad  ikimokyklinės- priešmokyklinės grupės vaikai mielai sutiko dalyvauti šiame konkurse. Pirmiausiai vaikai susipažino su augalais bei gyvūnais, kurie yra įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą. Labiausiai visiems patiko lūšis, tad buvo nuspręsta iš antrinių žaliavų sukurti mažąjį lūšiuką. Žiūrėdami į lūšies nuotraukas, vaikai stengėsi savo lūšiuką sukurti kuo panašesnį į tikrą gyvūną: atkartoti kailio margumą, akių įkypumą ir trumpą lūšies uodegytę bei ausų šepetėlius.

Kaip pavyko kūrybai panaudoti antrines žaliavas ir ar vaikų kurtas mažylis lūšiukas primena nykstančias lūšis, galėsite pamatyti nuotraukose.

Rasa Kaukienė