Svetingai  atvėrėme  duris

Spalio 24 dieną vyko projekto „Lekėčiai - Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2020“ renginių ciklo ketvirtasis renginys. Šį kartą visiems maloniai duris atvėrė Lekėčių mokykla - daugiafunkcis centras.

Ruoštasi ilgai ir atsakingai, kad atėję svečiai nenusiviltų ir prasmingai praleistų popietę. Atvykstančius jau lauke pasitiko jaunųjų gamtininkų būrelio vadovė Laima Petrauskienė, ragindama pasigėrėti prie tako į mokyklą pievelėje iš gamtinių medžiagų sukurtomis mandalomis ir kitomis puošmenomis. Greta puikavosi ir mažųjų pirmokėlių (mokytoja Danutė Kasparavičienė) darbai, savo grožiu nė kiek nesiskiriantys nuo vyresniųjų. Ant mokyklos laiptų stabtelėti ir stebėtis kvietė gausybė Helovinui „pasiruošusių“ moliūgų. Tai 2-3 klasės mokinių, jų tėvelių ir mokytojos Jūratės Puidienės išradingumas.

Renginį pradėjusi renginių organizatorė Milda Ratomskienė pasidžiaugė gausiai susirinkusiais svečiais ir trumpai supažindino su mokyklos istorija. Mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė akcentavo, kad mokykla išliko ir keičiasi, kad nėra žmogaus, kuris neturėtų vienokių ar kitokių prisiminimų, susijusių su šiuo gyvenimo laikotarpiu. Taip pat dėkojo visiems, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo, ir pabrėžė, kad tik visi kartu dirbdami pasiekiame gerų rezultatų. Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Kaukienė visus pakvietė į kelionę po mokyklą. Apžiūrėję gausią ir labai įvairią mokytojų ir kitų centro darbuotojų kūrybos darbų parodą, svečiai apsilankė būrelio „Pagrandukas“ kabinete ir ne tik išklausė direktorės pavaduotojos bei šio būrelio  vadovės Eglės Brazaitytės pasakojimo apie veiklą, bet ir pasivaišino pagamintais skanumynais. Toliau laukė penas akims - technologijų kabinete mokytojai Onutė ir Egidijus Šimatoniai  pristatė mokinių darbus iš molio. Pasigrožėti tikrai buvo kuo - tai tikri meno kūriniai ir kartais net sunku patikėti, kad autoriai dar tokie jauni.

Pakeliavę po mokyklą, visi sugužėjo į dabar jau sporto - kultūros salę, kur nekantriai laukė visi kolektyvai, pasiruošę palinksminti svečius. Žiūrovai audringai plojo ikimokyklinio ugdymo grupės mažosioms dainininkėms (vadovė Izolina Rudzevičienė), Šakių rajono meno mokyklos Lekėčių filialo muzikantėms sesėms Balčiūtėms (vadovė Erika Lukšienė), vaikų ir mokytojų vokaliniams ansambliams (vadovė Violeta Briaukienė). Daug šypsenų ir aplodismentų  sulaukė Lekėčių jaunimo teatro spektaklis „ Jaunam (ne)lengva“ ir suaugusiųjų mėgėjų teatro spektaklis pagal Kazio Binkio „Tamošius Bekepuris“ ( režisierė ir vadovė Vaida Brazaitienė).

Baigiantis šiai turiningai popietei į sceną buvo pakviesta mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė, kurią Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis ir kiti bendruomenės atstovai pasveikino gavus Lietuvos Respublikos Švietimo , mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštą už nuoširdų ir kūrybingą vadybinį darbą. Direktorė atsidėkodama pasidžiaugė, kad pradėjusi dirbti Lekėčiuose sutiko daug gerų ir nuoširdžių žmonių ir tarsi atrado Lekėčius iš naujo.

Baigdama renginį renginių organizatorė Milda Ratomskienė atsisveikino su svečiais iki kitų malonių susitikimų.