„ Mūsų istorijos“

Mūsų mokyklos antrokai ir trečiokai pažadais nesimėto. Praeitą savaitę  skaitydami Pauliaus Norvilo knygelę „Strykt pastrykt“ pažadėjo sugrįžti į biblioteką dar kartą. Taip ir padarė spalio 14 dienos ryte. Su mokytoja J. Puidiene atskubėjo  kaip ir kiškis Steponas  rašyti savo knygelės.

Pirmiausiai visi  prisiminė knygelės veikėjus ir jų išsakytus priekaištus  kūrinio autoriui. Po to  panaudodami pirštelines lėles, atkartodami  žvėrių balsus, šauniai suvaidino visą istoriją.  Ir tada prasidėjo kūryba. Kiekvienas bandė sukurti  savo pasakojimą, tikrą ar išgalvotą, kuris geriausiai apibūdintų autorių. „ Rašė ir taisė, taisė ir rašė“, -  sakė Paulius Norvila apie kiškį Steponą. Taip ir mažieji kūrėjai triūsė visą pamoką, kad jų knygelės būtų turiningos ir įdomios visiems. Jų sukurtas istorijas galima pamatyti bibliotekoje.

Skaitome kartu

Spalio 8 dieną mokyklos biblioteką su mokytoja Jūrate Puidiene aplankė antrokai ir trečiokai. Vaikai garsiai skaitė Pauliaus Norvilo knygelę „Strykt pastrykt“. Kartu su knygelės pagrindiniu veikėju kiškiu Steponu mokiniai lankėsi pas miškų ir laukų gyventojus. Vaikai sužinojo, ko kiškio ilgai ir sunkiai rašytoje knygelėje skaitytojai pasigedo. Visiems didelį įspūdį paliko šūkis „Jei gali kiti, galiu ir aš!“.  Kartu aptarėme, ką rašytume savo kuriamoje knygelėje, nes visi esame labai skirtingi, bet jeigu pavyko kiškiui Steponui, pavyks ir kiekvienam iš mūsų. Pasiskirstę vaidmenimis pirštelinių lėlių pagalba pabandėme inscenizuoti knygelę.

Smagu kartu skaityti ir aptarti skaitytą tekstą, bet bus dar smagiau patiems rašyti savo knygą. Tai daryti su vaikais sutarėme kito susitikimo metu.

Bibliotekos darbuotoja V. Puodžiukaitienė