Šventėje Zanavykų muziejuje

Rugsėjo 10 d. 2-3 klasės mokiniai dalyvavo jau 18 metus organizuojamoje šventėje „Su savo duona visur rasi suolą'' , kuri vyko Zanavykų muziejuje. Visus šventės dalyvius sveikino etnologė Gražina Kadžytė. Šventėje vaikai ne tik stebėjo, bet ir patys pabandė kulti spragilais, niekoti grūdus geldoje, arpuoti, sijoti rėčiu, grūsti grucę.

Įvairiausių žaidimų ir ratelių mokė Plokščių folkloro ansamblis ,,Vaiguva'', o Ališauskų kapela visus pakvietė į rugiapjūtės užbaigimo rabaksą. Lekėčių vaikučiai sukosi poromis, nes linksma buvo ir kad sušiltų.

Tačiau geriausiai sušildė „Kuchmistrų'' ant laužo virta zanavykiška duonzupė. Vieniems vaikams neįprasto skonio sriuba tapo „iššūkiu“, o kiti net tris kartus kartojo.

Grįždami į namus kalbėjome apie tai, koks sunkus žemdirbio darbas ir koks ilgas duonos kelias nuo grūdo iki mūsų stalo.

Popieriaus lankstymo menas - origami

Ketvirtadienį po pamokų skubėjome į Lekėčių miestelio biblioteką. Čia vyko popieriaus lankstymo meno - origami - užsiėmimas, kurį vedė gelgaudiškietė bibliotekininkė Jolanta Būblaitienė. Vaikus sužavėjo jos pagaminti darbeliai. Su didžiausiu užsidegimu puolėm lankstyti , karpyti, jungti detales. Deja, ne visiems viskas pavyko. Tai darbas, reikalaujantis kantrybės, kruopštumo, susikaupimo. Stebėjomės Viltės Bakšytės greita nuovoka, kruopštumu ir noru padėti klasės draugams. Kitą dieną ji jau turėjo pagamintą savo darbelį.

Už šią pamokėlę esame dėkingi Jolantai Būblaitienei ir Aušrelei Kriauzienei.

Mokytoja Jūratė Puidienė