Pi diena mokykloje

Kovo 13-tąją mokykla buvo pustuštė, bet tie, kurie ryžosi ateiti, nesigailėjo. Mokiniai  pagal trafaretus piešė optines iliuzijas, spalvino ornamentus, kurie teisingai parinkus spalvas suteikia erdvės pojūtį, Serpinskio kilimus, fraktalus ir kitus smagius dalykus, kurie vienaip ar kitaip susiję su matematika. O kam čia ta matematika? Ogi tam, kad rytoj švęsime tarptautinę Pi dieną, kurios tradicija yra spręsti linksmas matematikos užduotis ir šventę baigti pyragų valgymu. Taip ir buvo, tik užduotys buvo neįprastos – piešti ir spalvinti, bet pagalvoti vis tiek reikėjo.  O kam piešimas ir spalvinimas ne prie širdies, ėmėsi statybų: mokiniai karpė ir klijavo daugybę taisyklingų trikampių piramidžių, kurias sujungė į Serpinskio piramidę. Serpinskio kilimą ir piramidę galima tęsti be galo, ir tame pasikartojime yra visas grožis. Mokiniai suvokė, kad šiemet padarė dar visai nedaug ir kad piramidė išėjo dar visai vaikiškai maža. Ką gi, mes dar vaikai, tai nutarėme savo sukurtą darbą saugoti iki kitų metų ir kovo 14-ąją pratęsti statybas. Tikimės užauginti didžiulę piramidę.

Už Pi dieną  dėkojame mokytojoms Rūtai Krikštopaitienei ir  Vidai Mureikienei. Tradiciniai PI dienos pyragai buvo labai gardūs tad dar kartą dėkojame Vidai Mureikienei,  kuri  net tik puiki mokytoja, bet ir puiki šeimininkė. Neįprasta diena mokykloje baigėsi.