Vasario 21-oji  – Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Po atostogų  mokyklon sugrįžusius  dešimtokus lietuvių kalbos mokytoja D. Sutkuvienė pakvietė į mokyklos biblioteką pamokai, skirtai Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Mokytoja kalbėjo apie lietuvių kalbos išskirtinumą, grožį ir skambesį, o mokiniams skyrė užduotį surasti medžiagos ir iš jos paruošti montažą „O brangi lietuviškoji,/ Šventa kalba prigimtoji!“ (A. Vištelis).

Dešimtokai  rinko poetų, rašytojų ir kitų žymių žmonių pasakytus žodžius apie lietuvišką kalbą, dėjo juos į poetinį montažą ir pamokos gale pristatė jį mokytojai ir bibliotekininkei. Vyriški balsai antrino poetų mintis, tai buvo jautru ir įspūdinga.  Surinktais žodžiais, šlovinančiais gimtąją kalbą, vaikinai  gražiai apipavidalino bibliotekininkės ir mokytojos paruoštas simbolines knygeles ir jomis papuošė mokyklos kabinetų duris. Gražius ir prasmingus posmus visi galės skaityti ( o gal ir mintinai išmokti...) dar kelias savaites, nes Lietuvoje renginiai, skirti gimtajai kalbai , vyksta nuo Vasario 16 -osios iki Kovo 11 -osios.

Bibliotekininkė V.Puodžiukaitienė