Nacionalinė karjeros savaitė mokykloje

Lapkričio mėnesio 18-22 dienomis mokykloje vyko Nacionalinės karjeros savaitės renginiai.

Lapkričio mėn. 18 d. neformalaus ugdymo užsiėmimo metu ,,Pagranduko“  būrelio nariai susipažino su A. Ivanausko rodytais maisto gaminimo eksperimentais.

Vyresniųjų klasių mokiniai (8-10 kl.) susipažino su būsimomis profesijomis, atliko kūrybines užduotis: ruošė mokyklos koridoriaus, valgyklos bei stogo atnaujinimo projektus.

Lapkričio 20 d. 1-5 kl. mokiniams vyko susitikimas su Šilagirio girininkijos girininko pavaduotoju Mantu Vaivada. Mokinius supažindino, kas yra miškas, kokia įdomi yra miškininko profesija. Aiškino, kaip sodinamas miškas, kaip svarbu saugoti gamtą. Į susitikimą miškininkas atsivežė medžio ripką ir mokė pagal medžio rieves skaičiuoti medžio metus. Mokiniai grožėjosi elnio ragais, paukščių iškamšomis. Miškininkas aiškino, kaip reikia skaičiuoti elnio gyvenimo metus, daug įdomaus sužinota apie paukščių gyvenimą. Mokiniams susitikimas paliko gerų įspūdžių.

Lapkričio 22d. 3-4 kl. mokiniai darželio grupėje žaidė žaidimą ,,Žaislų ligoninė“. Mokytoja supažindino su medicinos slaugos darbuotojo darbo specifika. Vaikai gydė sulūžusius, suplyšusius, ,,karščiuojančius“  žaislus.

Kiti 3-4 kl. mokiniai susipažino su ateities profesija – organų ir kūno dalių kūrėju/kūrėja. Mokiniai iš plastilino  lipdė kūno dalis, organus. Jie suprato, koks tai  įdomus ir daug atidumo reikalaujantis darbas.

Visos savaitės renginiai mokiniams suteikė naujų žinių, įspūdžių, pamąstymų apie būsimas profesijas.