001Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras,

Pušyno g. 8, Lekėčiai, LT-71225, Šakių raj.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, Juridinio asmens kodas 190821325

Tel. 866877698, el.p.rastine@lekeciai.sakiai.lm.lt


fb

Patyčių dėžutė

Gardu pilvui, smagu širdžiai

Tokiu pavadinimu radome pasiūlymą Kultūros paso veiklose. Kas yra kultūros pasas? Tai priemonė visiems Lietuvos mokiniams, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Kultūros pasui įgyvendinti kiekvienais kalendoriniais metais vienam mokiniui skiriama 15 eurų, kurie panaudojami kultūros paso paslaugoms finansuoti. Mokyklos devintokai ilgai rinkosi veiklas, bet galiausiai nutarė nepabūgti ilgos kelionės į Kupiškio rajoną, Adomynės Dvarą, kurio veiklūs žmonės pasiūlė smagias daugiau kaip dviejų valandų veiklas jaunimui. Sudėtingo plano dviaukštis Adomynės dvaras yra gražus ir retas medinio klasicizmo pavyzdys, manoma, pastatytas vietinių meistrų rankomis.

Atkurtame dvare mus pasitiko dvaro tarnaitės, mat ponai išvykę Vilniun. Apžiūrėjome parką ir tvenkinį, pasiirstę rankiniu keltu sugužėjome į dvaro pastatą. Tarnaitės tuojau pat pristatė prie darbo – bandelių ruošimo. Netrukus bandelės buvo pašautos krosnin, o mes užsiėmėme dainomis, žaidimais, šokiais. Išmokome dainuoti sutartinę  trijų balsų, dvaro žaidimų ir šokių. Klausėmės kupiškėnų kalbos, kuri pasirodė gražiai skambanti, bet ne visai suprantama. Aiškinomės žodžius. 

Netrukus buvom pakviesti dvaro seklyčion, kur laukė padengtas stalas su dvaro vaišėmis. Ragavome dvaro viralo, sūrių. Na, o pagrabinės bandelės su varškės įdaru buvo patiektos karštos ir su padažu. Pirštus laižėme užgerdami poniška arbatėle. 

Sunkiai kilome nuo stalo, bet dar laukė ekskursija po dvaro pastatą, kuris ne visas restauruotas. Dvaras didžiuojasi sienine tapyba, parketu, likusiu iš praeitų šimtmečių, ir krosnimis, puoštomis kokliais, kurie mena dvaro klestėjimo laikus. Čia įsikūręs etnografinis muziejus, kitos patalpos dar atlieka socialines funkcijas, todėl jų nelankėme.

Galiausiai dar žiūrėjome video, kuris supažindina su dvaro istorija, buvusiais šeimininkais, pasakoja intriguojančią dvarininkaitės ir kunigo meilės istoriją. Šiai istorijai įamžinti dvaro parkelyje pastatytas suoliukas, prie kurio ir padarėme primąją nuotrauką.

Smiltė Vyšniauskaitė, 9kl. mokinė

205x90

svarbu

KK projekto logo

Reflectus baneris 500

1809l

Go to top