10-kai  Kudirkos Naumiestyje

Lapkričio 13 dieną su auklėtiniais išsiruošėme važiuoti į MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriuje vystančias karjeros dienas. Pakeliui užsukome į Sintautų kapines aplankyti P.Vaičaičio kapo. Ten prisiminėme poeto įsimintiniausią kūrinį ,,Yra šalis“(žinoma, deklamuoti jį teko auklėtojai).

Nuvykus į MPRC Kudirkos Naumiesčio skyrių buvome labai maloniai sutikti ir nuolat lydimi rūpestingų pedagogų. Veiklos buvo labai įdomios: vaikinai klijavo sieną šlapiais tapetais, pjaustė ir klijavo plyteles, suko metalo strypą laiptų turėklams (tai išbandė ir auklėtoja ????), litavo metalą, valgykloje stebėjo, kaip barmenas dengia stalą iškilmingiems pietums, mokėsi lankstyti servetėles. Laikas bėgo labai greitai, todėl apžiūrėję moksleivių įvairių veiklų metu atliktų darbų parodą dar užsukome į bendrabutį (gyvenimo sąlygos čia tikrai neblogos) ir išskubėjome į lauką, kur mūsų jau laukė didžiulis traktorius. Vaikinai labai noriai jį vairavo ir dalijosi įspūdžiais. Pagirti už aktyvumą ir drausmę šiltai atsisveikinome ir išskubėjome į Kudirkos Naumiestį.

Nė nepajutome, kaip greitai atvažiavome prie Jono Valaičio Bulvės muziejaus. Tai pirmasis ir vienintelis toks muziejus Lietuvoje. Linksmas šeimininkas aprodė padargus, kurie reikalingi auginant bulves (reikėjo parodyti, kur žagrė, o kur plūgas- jų čia buvo daugybė, kaip ir akėčių). Apžiūrėję lauke esančius eksponatus ir nusifotografavę prie iš ąžuolo išdrožto paminklo bulvei, įėjome į muziejaus vidų. Čia vėl viskas skirta bulvei! Išklausę pasakojimo, apžiūrėję nuotraukas ir susipažinę bei realiai palyginę daugybę bulvių veislių, lipome į antrą aukštą, kuriame visos sienos nukabinėtos pasagomis (ir nė vienos tokios pačios!). Čia palietę pačią laimingiausiąją atsisveikinome su svetingu šeimininku pažadėję pavasarį grįžti degustacijai renkant skaniausią metų bulvę.

Važiuojant namo nepamiršome aplankyti ir V.Kudirkos kapo. Uždegę žvakutę ir prisiminę šio žymaus žmogaus nuopelnus Lietuvai skubėjom namo. Išvyka buvo tirai įdomi.

Auklėtoja D.Sutkuvienė