Projektas,,Olimpinis mėnuo“

4 klasės mokiniai  rugsėjo 30 - spalio 25 dienomis dalyvavo  projekte ,,Olimpinis mėnuo“. Šį projektą organizavo LR Sveikatos apsaugos ministerija, LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos Olimpinis komitetas(LTOK).

Kiekviena savaitė turėjo savo temą ir užduotis. Užduotys buvo skirtos ir tėvams.

Pirmoji savaitė buvo skirta fiziniam aktyvumui. Su herojumi Ąžuolu Galinguoju mokiniai kiekvieną dieną atliko mankštą. Pamokų metu darė aktyvias pertraukėles,  įvairius atsipalaidavimo pratimus, kūrė veiksmo istorijas, kuriose reikėjo atlikti fizinius pratimus. Žiūrėdami video medžiagą mokiniai išmoko naujų fizinių pratimų, sužinojo apie fizinio aktyvumo naudą, svarbą, teigiamas emocijas, kurias sukelia judėjimas.

Antroji savaitė skirta sveikai mitybai su herojumi Amiu Kilniaširdžiu. Išklausė mokiniai pasakojimą apie sveikos mitybos naudą, apie nesveikos mitybos pasekmes. Atliko spalvoto saliero, sūrios bulvės eksperimentus,  matavo cukraus kiekį produktuose. Iš vaisių ir daržovių kūrė darbelius. Visą savaitę mokiniai klasėje valgė vaisius ir daržoves, gėrė vandenį su citrina.

Trečioji savaitė skirta vaiko gerovei su heroje Una  Superbičiule.  Kalbėta,  kas yra gerovė, kokią įtaką savijauta turi  vaikų sveikatai. Daugiau dėmesio skirta bendravimui, tarpusavio santykiams, jausmams. Mokiniai kūrė rytinį pasisveikinimą, atliko vizualizacijos, širdies ritmo, gerų dalykų, emocijų indo  pratimus.

Ketvirtos savaitės tema - ,,Ekrano laikas“ su heroje Luka Kibirkštimi. Mokiniai sužinojo apie rekomenduojamą laiką, skirtą ekranams, žalą, kurią daro ekranai jų sveikatai ir savijautai. Atlikdami užduotis suprato, kad laisvalaikį galima praleisti žaidžiant, sportuojant, skaitant knygas, o ne tik sėdint prie ekranų.

Visi mokiniai buvo apdovanoti diplomais. Šis projektas suteikė žinių, naujų įgūdžių ir teigiamų emocijų. Mokiniams šis projektas labai patiko.

Dėkoju tėvams, skyrusiems savaitgaliais  laiko užduočių atlikimui kartu su vaikais.

Ketvirtokų mokytoja Danutė Kasparavičienė