Ekskursija po Anykščius

Užbaigti šiuos mokslo metus  mūsų mokyklos 3 ir 4 klasės mokiniai nutarė kelione į Anykščius. Mokytoja  D. Kasparavičienė  parengė  kelionės programą, kurią sudarė net 7 objektų aplankymas.

Anykščiuose  prie Šv. Mato  bažnyčios mus pasitiko gidė Adelė, kuri mus lydėjo visą  dieną. Pakilome į bažnyčios bokštą (daugiau kaip 30 m) ir išklausėme įdomų pasakojimą  apie šio architektūros  paminklo  istoriją. Čia ilgai netrukome ir išvykome į raytojo Jono Biliūno memorialinę sodybą- muziejų  Niūronyse. Pavaikščiojome po kiemą, kuriame basas lakstė Joniukas. Susikaupę  pastovėjome  toje vietoje, kur  gulėjo nelaimingas Brisius. Vėsioje trobos seklyčioje išklausėme įdomų pasakojimą apie rašytoją.

Visi labai laukė apsilankymo medžių lajų take. Pirmiausia  mus pakvietė į edukacinį užsiėmimą ,,Medžiai kitaip". Prisiglaudę stovėjome prie galingo ąžuolo kamieno tvirtai tikėdami, kad  jis išpildys mūsų didžiausią troškimą.  Pirmą kartą matėme  vabalų ir vabzdžių viešbutį. O tada  prasidėjo kelionė medžių viršūnėmis. Atsivėrė nepakartojami vaizdai  į Šventosios vingius.

Sulaikę kvėpavimą stebėjome mažo voriuko kelionę plonyčiu sidabriniu ,,lynu"  35 m aukštyje. Tikime, kad jis sėkmingai  baigė savo žygį.

Svetingai mus pasitiko  rašytojų A. Baranausko  klėtelės ir A.Vienuolio - Žukausko memorialinio namo  šeimininkė. Ne tik išgirdome įdomų Kankorėžiuko pasakojimą, bet  aplankėme ir A.Vienuolio- Žukausko kapą. Čia pat galėjome apžiūrėti S.Petraškos akmens dulkių tapybos parodą. Sunku buvo patikėti, kad tokie puikūs paveikslai  sukurti  naudojant akmens dulkes.

Didelį įspūdį paliko apsilankymas siaurojo geležinkelio istorijos muziejuje. Vaikai ne tik daug pamatė ir išgirdo, bet galėjo patys pavairuoti  dreziną  ir įsitikinti, kad tai nėra jau taip lengva.

Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnis- paskutinė mūsų stotelė Anykščių krašte.  Užkopę į piliakalnio apžvalgos bokštą patyrėme tai, ką jautė mūsų protėviai, dairydamiesi po plačias nuostabaus grožio apylinkes. Gidas pademonstravo  daug įdomių radinių, kurie buvo aptikti kasinėjant piliakalnio prieigas. O priepilio kieme vaikai galėjo šaudyti iš lanko, muštis maišais, pasisupti, pažaisti senoviniais stalo žaidimais.

Visos kelionės metu mus lydėjo gidė Adelė- tikra savo profesijos žinovė. Grįždami namo, džiaugėmės šio aukštaičių krašto žmonių nuoširdumu, didžiule meile savo gimtinei. Vaikai kalbėjo, kad būtinai vasaros atostogų metu paragins ir savo tėvelius apsilankyti šiame krašte.

O mes  keliam nykščius už Anykščius! Kviečiame visus, kurie dar nebuvo šiame krašte, būtinai apsilankyti!

Mokytoja Laima Plėšikaitienė