Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimas „Atmintis gyva“

Gegužės 24 d. popietę būrys istorinei atminčiai neabejingų žmonių susibūrė Rūdšilio girioje ir prasmingai paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną renginyje „Atmintis gyva“.  Ši vieta ypatinga, prasminga, bet liūdna, nes šilo šimtametės pušys mena, kaip žuvo partizanai Julijonas Būtėnas ir Petras Jurkšaitis - Beržas.

Renginys sutelkė kelių kartų atstovus – Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro jaunimą bei ilgametę istorinę atmintį turinčius piliečius. Visus į susikaupimą bei rimtį nuvedė Panevėžio vyskupo emerito Jono Kaunecko aukojamos Šventos mišios. Iškilmingai pašventintas naujai atstatytas bunkeris, kurį visada gali aplankyti bei į jį nusileisti istorija besidomintys asmenys.

Renginyje viešėjo bei istorinėmis, pilietinėmis mintimis dalinosi garbingi svečiai: Seimo narė Irena Haase, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, Zanavykų Vilniaus krašto bendruomenės pirmininkas Kęstutis Vaičiūnas, patriotas Vincentas Aleknavičius ir kt. Meninę programą dovanojo Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis „Raskila“ (vadovas Jurgis Jarašius).

Iškilmingos karių salvės už Lietuvą, partizanus bei Lietuvos žmones dar ilgai primins, kad istorinė atmintis gyva.

Milda Ratomskienė

Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro kultūrinių renginių organizatorė