Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Gegužės 7 diena – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Rajono mokyklų bibliotekininkės nutarė šią dieną pažymėti bendru renginiu - viešu garsiniu vaikų skaitymu. Lingio parke Šakiuose susirinko devynių mokyklų skaitytojai, tarp kurių buvo ir mūsų mokyklos  septintokių būrelis: Viktorija ir Rugilė Adomaitytės, Karolina Milkevičiūtė, Skaistė Kutanovaitė, Meida Kočinaitė ir  Milena Menkelevičiūtė. Renginio metu buvo skaitomi tekstai apie rajono vietovių pavadinimų kilmę: sakmės, legendos ir senų žmonių pasakojimai. Lekėtiškės skaitė A. Šilingo tekstus iš B. Aleknavičiaus parengtos knygos ,,Lekėčių sakmės ”. Besiruošdamos šventei, mergaitės nupiešė  tekstams iliustracijas, parengė plakatą ,,Lekėčiai skaito!“, nes su šitokiu šūkiu vyko ir respublikiniai skaitymo renginiai, ir daug repetavo, kad tekstai skambėtų raiškiai ir įtaigiai.

Geras oras, puiki knygų mylėtojų draugija, įdomi nauja informacija, piknikas – tai šią dieną visiems renginio dalyviams padarė įspūdingą ir įsimintiną.

Mokytoja Vilija Puodžiukaitienė