IŠVYKA Į KAUNĄ

Balandžio 30 dieną  devintokai ir vėl drauge su šeštokais bei jų auklėtojomis išvyko į Kauną, kur, pasinaudodami moksleivio kultūros pasu, dalyvavo net trijose edukacinėse programose. Pirmiausiai nuvykome į Vytauto Didžiojo karo muziejų. Nuotaikinga edukacinė programa ,,Karinė operacija ,,Žinių bomba“- tai intriguojanti veikla, leidžianti pajusti karišką dvasią. Auklėtiniai muziejaus erdvėse ieškojo kodinėmis spynomis užrakintų ,,žinių bombų“ ir per kuo trumpesnį laiką (pasiskirstę į 2 komandas) turėjo nukenksminti Muziejui grėsmę keliančius užtaisus, vykdydami įvairias užduotis: reikėjo skaičiuoti, bėgioti, ieškoti, šifruoti, spręsti rebusus, surinkti dėliones, apžiūrėti šovinius bei ginklus, bendrauti naudojant radijo stoteles ir atsakyti į įdomius klausimus. Moksleiviai labai smagiai praleido laiką ir pakartojo svarbiausias istorines datas bei faktus. Visi labai aktyviai ir noriai dalyvavo.

Antrojoje edukacinėje programoje ,,Lietuvos karys. Nuo senovės iki dabartinių laikų“ (vyko ten pat) mokiniai susipažino su Lietuvos kario istorija bei jo naudota ekipuote ir ginkluote nuo 1253 m. iki šių dienų. Išklausę pasakojimo visi galėjo paimti kalaviją, muškietą, kitus įvairius ginklus ir juos apžiūrėti iš arčiau. Vaikinams tai labai patiko, o mūsų dvi mergaitės į tai žiūrėjo santūriau.

Trečioji edukacinė programa ,,Bausti negalima pasigailėti: pažink ir patirk“ vyko Lietuvos švietimo istorijos muziejuje. Truputį pavargę, bet susidomėję mokiniai klausė Lietuvos mokyklos istorijos ir sužinojo, kokios šalia ugdymo priemonių taikytos auklėjamosios bei drausminamosios priemonės (bausmės)- rykštės, liniuotės, gėdos lentelė ant kaklo, klūpėjimas ant žirnių iškeltomis rankomis ir poterių kalbėjimas. Kas norėjo, galėjo paklūpėti ant žirnių (pabandė tik keli).

Vykdami namo, aišku, sustojome Maximoje, nes visi buvo išalkę. Grįžome tikrai turiningai praleidę laiką (ir nemokamai).

9 klasės auklėtoja D.Sutkuvienė