Artūras Šiukšta apie kibernetinės erdvės pavojus

Kovo 18 dieną mokykloje lankėsi Artūras Šiukšta - psichologas, Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos narys, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos krašto pirmininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės narys.
 8 – 10 klasių mokiniai klausėsi įdomios ir ypač aktualios paskaitos „Kibernetinės priklausomybės“. Lektorius teigė, kad pastaraisiais metais tūkstančiai jaunų žmonių gyvena aktyvų kibernetinį gyvenimą, tad vis sparčiau plinta nauja priklausomybės forma – kibernetinis priklausomumas:„Kai žmogus skaito knygas, sąmonė interpretuoja, kuria vaizdinius – taip lavinamas  žmogaus intelektas, tačiau  žiūrint į konkretų vaizdą kompiuteryje, telefone  – vaizdinių interpretuoti jau  nebereikia ir smegenys tiesiog tinginiauja, pamažu save naikindamos.“ Yra pastebima, kad jauni žmonės nebemato realiame gyvenime nieko naujo, kas juos džiugintų ar domintų. Kiekvienas prisėdimas prie kompiuterio šiuolaikinei z kartai suteikia malonumą, užtat nenorima mokytis, sportuoti, kurti. Dar viena bėda – išmokstama rašyti sms žinutes sutrumpinimais, su klaidom. Jaunuoliai praranda bendravimo džiaugsmą, nes neturi bendravimo modelio.
 Nepamirškime, kad priklausomybė nuo kompiuterio, telefono sukelia miego sutrikimus, galvos skausmus, tampame irzlūs ir neramūs. Nemokame susikaupti darbui – smegenys pripranta prie rotacijos ir negebame išlaikyti dėmesio. Lektorius jaunam  žmogui siūlo keistis – pirmiausia laisvalaikis jaunuolio turi būti aktyvus.