Lekėčių mėgėjų teatras – pats geriausias

Lekėčių mokyklos - daugiafunkcio centro teatrų režisierė Vaida Brazaitienė džiaugiasi praėjusiųjų metų kūrybiniais darbais ir pasiekimais. Visiems trims režisierės vadovaujamiems teatrų kolektyvams - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - 2018-ieji metai buvo kupini kūrybos, gastrolių ir aukštų įvertinimų. Visų pirma, teatrai lekėtiškius nudžiugino net keturiomis premjeromis: vasario 16 d. - suaugusiųjų teatro publicistinis spektaklis „Tikroji žmogiškoji prasmė“( pagal Vydūną), kovo 11 d.- paauglių teatro socialinė drama „Pasikalbėkime“ (scenarijaus autorė Vaida Brazaitienė), scenarijus paremtas tikromis paauglių gyvenimo istorijomis, gegužės 4 d. - vaikų teatro edukacinis spektaklis „Aš saugoju žemę“(scenarijaus autorė Vaida Brazaitienė), spalio 27 d. -suaugusiųjų teatro komedija „Kaip tu man, taip aš tau“(pagal Jurgio Gimberio humoreskas).

Teatrai surengė per 20 gastrolių, dalyvavo rajoninėse, regioninėse, respublikinėse šventėse, festivaliuose ir konkursuose. Paauglių teatras su spektakliu „Pasikalbėkime“ buvo itin geidžiamas  rajono ugdymo įstaigų ir kultūros centrų, bet ne pas visus kviečiami galėjome nuvykti.  Tokį spektaklio populiarumą lėmė scenarijaus aktualumas – įvairūs paauglius kankinantys klausimai, socialinės problemos, paauglių santykiai su tėvais ir mokytojais. Spektakls respublikinėje  teatrų šventėje „Scenos pavasaris“ (Šakiai,  ,,Varpo“ mokykla) įvertintas puikiai, pilnutėlėje salėje žiūrovai plojo atsistoję, negailėjo gražių žodžių aktoriams už profesionalią vaidybą.

Suaugusiųjų teatras pastatė privalomąją programą pagal Vydūną, perėjo respublikinę atranką ir  pateko į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ ir liepos 4 dieną pasirodė Vilniuje, Bernardinų sodo scenoje. Grįžę po Dainų šventės, kibo į darbus ir rudeniop pastatė antrą premjerą - komediją „Kaip tu man, taip aš tau“, su kuria lapkričio 3 d. atstovavo rajonui regioninėje mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai“ Kelmėje. Spektaklis komisijos buvo įvertintas aukščiausiais balais ir lekėtiškiai gruodžio 1 d. vyko į  respublikinių „Atspindžių“ šventę, kur buvo apdovanoti respublikiniu diplomu. Metų pabaigoje Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų kolektyvų kategorijų suteikimo komisijos sprendimu  Lekėčių mėgėjų teatrui buvo suteikta aukščiausia   I – oji  kategorija.

Nuoširdžiai sveikiname  Lekėčių mėgėjų teatro aktorius ir režisierę Vaidą Brazaitienę  - jūs tikrai verti pačių gražiausių žodžių. Lai Melpomenė  globoja teatrą ir ateityje.