Edukaciniai užsiėmimai su ,,Pradinukų kultūros pasu"

Kai tik sužinojome, kad jau paskelbtas  edukacinių  užsiėmimų sąrašas, suskubome registruotis   ir  nenusivylėme. Pavyko užsiregistruoti  į ,,Jaunojo piliečio pamoką" Lietuvos istorinėje prezidentūroje Kaune ir į edukacinį užsiėmimą Kauno 9-ame forte ,,Surask".

Lapkričio 9 d. mūsų mokyklos 3 ir 4 klasės mokiniai pirmiausia nuvyko į Prezidentūrą, kurios kiemelyje aplankėme trijų Lietuvos prezidentų skulptūras ir nusifotografavome prie jų. Paskui susitikome su vadovu, kuris pakvietė mus į buvusį  laukiamąjį. Trumpai supažindino su pastato istorija, paklausinėjo vaikus apie valstybės simbolius ir davė pirmąją užduotį: per 2 minutes  suskaičiuoti, kiek šiame kambaryje yra Vyčių (nuotraukose, dokumentuose).  Šią užduotį vaikai  atliko puikiai.

Audiencijų salėje vaikai prisiminė ,,Tautišką giesmę” ir jos autorių V.Kudirką. Didingoje salėje  jaudinančiai nuskambėjo vaikų sugiedota ,,Tautiška giesmė”. Kadangi visi puikiai mokėjo giesmės žodžius, lengvai įveikė kitą užduotį: iš medinių detalių sudėlioti giesmės keturis  posmus.

Prezidento kabinete pamatėme ne tik mūsų trispalvę, bet ir prezidento vėliavą. Kita  užduotis vaikams ypač patiko, nes siejosi su IT. Vaikai turėjo parinkti  to laikotarpio  prezidento kabinetui tinkančius daiktus ir juos sudėti į vietas. Užduotį įveikė visi.

Užsiėmimo valanda prabėgo labai greitai. Vadovas, atsisveikindamas su mumis, nuoširdžiai stebėjosi. kad mūsų mokiniai tiek daug žinojo ir puikiai įveikė užduotis.

Iš Prezidentūros vykome į 9-ąjį fortą. Visų nuotaika pasikeitė, nes dar klasėse vaikus trumpai supažindinome su šio objekto istorija. Pasitikusi vadovė parodė visų Kauno fortų planą, trumpai papasakojo fortų kūrimosi istoriją. Vaikai pasidalijo į trečiokų ir ketvirtokų komandas ir gavo  užduotį: pagal duotą planą eidami forto tuneliais turėjo surasti dar  3 planus su nuorodomis ir pabaigoje surasti medinę dėžę su žemėlapiu. Reikėjo būti ne tik atidiems, bet ir nebijoti  eiti tamsiais ir klaidžiais tuneliais.  Iš pradžių gerai sekėsi ketvirtokams, tačiau paskutiniame etape jie paskubėjo, nepastebėjo medinės dėžės, todėl pirmi ją surado trečiokai. Tada visi turėjo palyginti 2 fortų žemėlapius ir nustatyti, kuris iš jų tiksliausias. Bendromis jėgomis šią užduotį vaikai atliko nesunkiai.

Atsisveikinę ir padėkoję vadovei, galėjome pavaikščioti po karcerius, kameras, kuriose kalėjo po 30-40 žmonių, pamatyti lovas, ant kurių gulėjo kaliniai. Ypač jaudino  čia nužudytų žmonių likę daiktai, nuotraukos, vaikiški žaislai, batukai.

Grįžome patyrę daug įspūdžių ir  dabar vėl lauksime kitos galimybės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose su ,,Pradinukų kultūros pasu".

Mokytoja Laima Plėšikaitienė