Meninio skaitymo konkursas, skirtas poetės

Gražinos Tulauskaitės – Babrauskienės 110 – osioms gimimo metinėms

GYVENIMĄ SAVO...
Gyvenimą savo sudėjau į knygą,
                Kad gatvėj barstyčiau kaip gelsvąją smiltį.
    Kad žiemą turėtumėt kelią ne slidų,
Gyvenimą savo sudėjau į knygą.
           Širdis tartum paukštis pabudęs pragydo
Ir ėmė į šviesiąją saulę tuoj kilti.
Gyvenimą savo sudėjau į knygą,
                Kad gatvėj barstyčiau kaip gelsvąją smiltį

(G. Tulauskaitė)

Lapkričio 8 dieną mokykloje vyko renginys, skirtas  poetės Gražinos Tulauskaitės – Babrauskienės 110 – osioms gimimo metinėms. Renginį pradėjo lietuvių kalbos mokytoja D. Sutkuvienė poetės G. Tulauskaitės, kilusios iš Lekėčių, eilėmis ,,Gyvenimą savo“.  O 8 klasės mokinė Vakarė Pakalkaitė  visiems 5 -10 klasių mokiniams pristatė savo projektinį darbą  ,, Poetė Gražina  Tulauskaitė – Babrauskienė“, kuriame išsamiai pristatė poetės gyvenimo kelią ir kūrybą.

5 - 10 klasių mokiniai dalyvavo meninio skaitymo konkurse – visi (dalyvavo 15 mokinių) išmoko atmintinai po vieną arba du G. Tulauskaitės eilėraščius. Skambėjo eilės iš poetės rinkinių ,,Vakarė banga“, ,, Po svetimu dangum“, ,,Rugsėjo žvaigždės“. Vertinimo komisija (pavaduotojos R. Kaukienė, E. Brazaitytė, bibliotekininkė V. Puodžiukaitienė)  pagyrė visus dalyvius ir 5-7 klasių grupėje  pirmąją vietą skyrė Skaistei Kutanovaitei, antrąją - Dovydui Kučiauskui, trečiąją – Eigirdui  Zubkai. 8 -10 klasių grupėje  pirmąją vietą užėmė Miglė Skopaitė, antrąją Samanta Karušytė, trečiąją – Tautvydas Bulvičius.

Renginį baigdama mokytoja D. Sutkuvienė skaitė savo kūrybos eilėraštį, skirtą G. Tulauskaitei, ir  pasidžiaugė, kad poetui gražiausia dovana, geriausias kūrybos prisiminimas – tai jo eilių skaitymas ir mokymasis atmintinai.

Mokytojos D. Sutkuvienė ir V. Adomaitienė dėkoja visiems meninio skaitymo konkurso dalyviams.