Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“

Psichologės paskaita apie valgymo sutrikimus

Lapkričio septintą dieną į Lekėčių mokyklą - daugiafunkcį centrą atvyko psichologė Agnė Mišeikaitė, ji su 5-10 klasių mergaitėmis vedė įdomų pokalbį apie valgymo sutrikimus.

Psichologė kalbėjo apie emocinį valgymą, jo priežastis, rizikos veiksnius, grėsmes. ,,Emocinis valgymas yra persivalgymo sutrikimas, kai per trumpą laiką suvartojami dideli maisto kiekiai", - kalbėjo psichologė. Aptarėme, kas yra anoreksija, bulimija, kuo jos skiriasi ir kokius požymius turi.

Pažiūrėjome trumpą filmuką apie anoreksiją, kalbėjome, kodėl merginos ja suserga, atsakinėjome į klausimus ir skaičiavome savo balus, norėdamos sužinoti savo riziką susirgti.Tada psichologė papasakojo, kaip padėti tiems žmoniems, kurie serga ar turi didelę riziką susirgti.

Taigi esmė yra ta, kad reikia  pamilti savo kūną ir bandyti įžvelgti ne savo trūkumus, o privalumus ir kad reikia vertinti savo vidinį grožį labiau nei išorinį.

8 klasės mokinė Smiltė Vyšniauskaitė