Amatų diena

01Gegužės 10 d. Zyplių dvare Zanavykų muziejus  surengė Amatų dieną, į kurią nuvyko mūsų mokyklos 2 ir 3 klasės mokiniai su mokytojomis D. Kasparavičiene ir L.Plėšikaitiene.

Atvykusius amatininkus ir svečius pirmiausia pasveikino muziejaus direktorė R. Vasaitienė. Ji pristatė,  su kokiais amatais bus galima susipažinti. Nuotaikingai dieną pradėjo Plokščių mokyklos- daugiafunkcio centro folkloro ansamblio  ,,Vaiguva" artistai, padainavę ir pašokę lietuvių liaudues šokių.

Tada vaikai pasklido po kiemą, kur jau buvo įsikūrę amatininkai.

R.Mockeliūnienė, garsi mūsų krašto tautodailininkė ir poetė, mokė mergaites papuošti savo rankdarbius kutais. 84 metų močiutė iš Plokščių mediniu vąšeliu nėrė nagines. Pirmą kartą vaikai stebėjo, kaip verpimo rateliu suverpiamas lininis siūlas. O šį amatą pristatė tikra zanavykė R.Bučinskaitė, pasipuošusi savo pačios pasisiūtu tautiniu kostiumu ir  Tautinio kostiumo konkurse 2017 m. laimėjusi 1 vietą. Stabtelėjo vaikai ir prie  kalvio V.Paukščio, kuris čia pat siūlė nusikalti metalines širdutes. Daugiausia džiaugsmo vaikai patyrė kartu su Vytautės tėveliu G.Čekausku droždami skiedras. Labai patiko medžio drožiniai, buvo galima papūsti medines dūdeles. Pirmą kartą stebėjome virvių vijimą, matėme jau suvytą pantį. Vaikai negalėjo patikėti, kad tokį pantį senovėje tėveliai naudojo nepaklusniems vaikams kaip auklėjimo priemonę.

Susipažinę su amatais galėjome linksmai pažaisti ir pašokti kartu su ,,Vaiguvos" artistais.

Dėkojame muziejaus kolektyvui, surengusiam tokią puiką edukacinę programą . Tikimės čia apsilankyti ir kituose renginiuose.

Mokytoja  L. Plėšikaitienė