Edukacija mokykloje ,,Knygų įrišimo būdai pradedantiesiems”

01Gruodžio 13 dieną mokykloje bibliotekos darbuotojos organizavo edukacinę veiklą ,,Knygų įrišimo būdai pradedantiesiems”. Iš Pagėgių savivaldybėje įsikūrusio spaustuvininko Martyno Jankaus muziejaus atvyko muziejininkė Laima Žemgulienė. Ji aštuntokams ir šeštokams ne tik papasakojo apie knygrišio darbą, Mažosios Lietuvos knygnešių veiklą spaudos draudimo metais, bet ir parodė knygas, įrištas ir papuoštas įvairiais būdais. Po to moksleiviai mokėsi patys įrišti vieno lanko knygelę.

Autentiška knygrišio įranga iš muziejaus, edukatorės atvežti rankomis įrištų knygelių pavyzdžiai paskatino visus labai susikaupus imtis knygrišio amato. Kiekvienas edukacijos dalyvis įsirišo 14 puslapių knygelę, įvairiais ornamentais pasipuošė priešlapius ir paauksavo knygelės viršelį. Moksleiviai suprato, koks ilgas ir sudėtingas knygos kelias į mūsų namus.

Bibliotekininkė V. Puodžiukaitienė