Respublikinis  konkursas  gamtosaugine tema ,,Aš apsisprendžiu"

01Gruodžio 15 d. Lekėčių mokyklos -daugiafunkcio centro trečios klasės mokinės Lukrecija Burdulytė ir Kamilė Skrodenytė kartu su mokytoja L.Plėšikaitiene dalyvavo Kauno Tado Ivanausko  zoologijos muziejaus organizuotame  respublikiniame  konkurse gamtosaugine tematika ,,Aš apsisprendžiu". Šis konkursas buvo skirtas žymaus gamtininko Tado Ivanausko 135-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš visos Lietuvos -  atvyko net 38 mokyklų atstovai. Iš Šakių rajono buvome mes vieni. Į konkursą  kiekvienas dalyvis turėjo atsivežti namuose padarytą kūrybinį darbą gamtine tema. Tie darbeliai buvo eksponuoti foje prie salės.

Konkursas prasidėjo organizatorių sveikinimu . Paskui iš salės išlydėjome mokinių delegaciją, kurie išvežė krepšelį gėlių į Tabariškių kapines, kur palaidotas Tadas Ivanauskas. Likusiems salėje koncertavo Kauno Tado Ivanausko progimnazijos mokiniai.

Po sveikinimų ir koncerto  mokiniai liko salėje, kur atliko  organizatorių paruoštas užduotis (buvo paruošta 15 variantų  po 15 užduočių kiekviename). Mūsų mergaitės su šiomis užduotimis susidorojo puikiai.

Mokytojai taip pat netinginiavo.  Edukacijos klasėje  jie išklausė paskaitų ciklą ,,Vaikų gamtosauginis ugdymas". Visus sužavėjo Lietuvos Respublikos Apsaugos ministerijos atstovo, žymaus gamtininko Selemono Paltanavičiaus  pasakojimas apie Tado Ivanausko gyvenimą, nes jis pateikė tokių faktų, kurių nėra spaudoje. Tado Ivanausko nuopelnus Lietuvos mokslui, gamtai apžvelgė Audronė Kleišmantienė - Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ekskursinio skyriaus vedėja. Daug vertingų patarimų mokytojai išgirdo iš Ritos Petkevičienės - Lietuvos Edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros profesorės.

Kol mokytojai klausėsi paskaitų, mokiniai, atlikę teorines užduotis, pasklido po muziejaus sales. Čia  jie  turėjo atlikti praktines užduotis.Vaikams labai patiko vaikščioti tarp eksponatų ir surasti tai, ko prašė užduotis. Sėkmingai susidoroję ir su šiomis užduotimis, vėl susirinko į salę, kur linksmai bendravo su gamtininku, fotografu Mariumi Čepuliu.

Pagaliau visi - ir mokytojai, ir mokiniai- vėl susitikome salėje, kur  visus dar kartą pasveikino konkurso organizatoriai, pasidžiaugdami, kad vaikai puikiai atliko užduotis. Sunkus vaikų darbas buvo  įvertintas.

Mūsų mergaitės parsivežė diplomus, visą šūsnį dovanų, o mokytoja gavo didžiulį kalendorių klasei ir organizatorių padėką. O svarbiausia - įsigijome S.Paltanavičiaus knygelių, ant kurių autorius pasirašė.

Grįžome vakare pavargusios, bet labai laimingos ir tikimės, kad tai buvo pirmas, bet ne paskutinis šio muziejaus organizuotas konkursas.

Mokytoja L. Plėšikaitienė