Viktorina ,,Neieškok žodžio kišenėje“

01Gruožio 11 dieną mokykloje 5 -10 klasių mokiniams vyko viktorina ,,Neieškok žodžio kišenėje“, skirta 2017 - iesiems - kalbos kultūros metams. Visų klasių mokiniai parengė namų darbus: mėgdžiojo gyvūnų garsus, sekė melų pasakas, inscenizavo bobučių pokalbį , o vaikinai suvaidino, kaip kalba šiuolaikiniai paaugliai žargonu (nepamiršo parodyti, kaip derėtų kalbėti, pamokė, kaip lietuviškai galima keiktis).

Po namų darbų nuotaikingų užduočių komandos atliko literatūros užduotis (reikėjo atspėti, iš kurio kūrinio ištrauka, priskirti rašytojui kūrinį, atkurti eilėraščio eilutes). Po to – kalbos ir kalbos kultūros užduotys, kurias sprendžiant reikėjo puikiai mokėti abėcėlę, ištaisyti netaisyklingus sakinius, pavadinti skaidrėse rodomus daiktus. Paskutinė užduočių grupė leido prisiminti patarles ir palyginimus. Kol komisija skaičiavo taškus, žiūrovų laukė gausybė klausimų ir neleido tinginiauti: reikėjo prisiminti pirmąją lietuvišką knygą, spaudos draudimo metus, mįsles,patarles, paukščių garsų pamėgdžiojimus.
Na, o kas laimėjo? Laimėjo Gudručių komanda, Žiniukai – antri, Protuoliai – treti,Smalsučiai – ketvirti.
Ačiū visiems dalyvavusiems. Džiaugiamės jūsų žiniomis.

Lietuvių kalbos mokytojos