Lietuvių kalbos pamokos Lekėčių miestelio bibliotekoje

01Dabar žmonės dažniausiai naudojasi internetu.  Ten lengviau susirasti visa,  ko reikia.  Tereikia paspausti vos kelis klaviatūros mygtukus, kad susirastum reikiamą informaciją. Šiuolaikiniai žmonės pamiršo jausmą, kurį pajunti prisilietęs prie vartomos knygos ar ją skaitydamas.

Ruošdami projektinį darbą apie lietuvių kalbą, kultūrą, papročius turbūt mes, aštuntokai, būtume puolę prie kompiuterių ir labai greitai susiradę reikiamą informaciją, bet mūsu lietuvių kalbos mokytoja D.Sutkuvienė sugalvojo, kad mes turime išmokti ir pamatyti, kaip galime susirasti informaciją bibliotekoje. Taigi lapkričio 14 dieną lietuvių kalbos pamokos vyko netradicinėje aplinkoje.

Miestelio bilioteka - tai tik lašas  begaliniame knygų vandenyne. Mūsų bibliotekoje tėra septyni tūkstančiai knygų, kai didžiosiose miestų bibliotekose jų yra netgi po du milijonus . Tačiau miesto bibliotekose viskas vis labiau modernėja. Žmonės vis mažiau gali rinkdamiesi paimti ir pavartyti knygas, paliesti jas. Dabar viskas užsakoma internetu.

Atėjus į biblioteką mus  su šypsena veide pasitiko bibliotekininkė A.Kriauzienė, kuri mielai sutiko papasakoti apie biblioteką, knygas ir bibliotekininkų darbą. Visi atidžiai klausėsi, visiems buvo įdomu sužinoti apie mūsų miestelio biblioteką. Pasirodo, ji tikrai labai maža, bet joje labai jauku ir knygų pakanka reikiamai informacijai susirasti ar šiaip ką nors paskaityti. Išklausę pasakojimų apie didžiąsias, moderniąsias, miestų bibliotekas, kuriose net po du milijonus knygų, mes puolėme prie darbo.

Visi pasinėrėme į knygų jūrą, stengdamiesi kuo daugiau surasti mums reikiamos  informacijos. Mes labai skubėjome, laiko nebuvo daug . Girdėjosi vienas kitas mokytojos pagalbos prašančio vaiko balsas, o visi kiti lakstė akimis po margus knygų puslapius ir rašė, kai tik rasdavo reikiamos medžiagos pasirinktai projekto temai.

Laikas prabėgo tikrai labai greitai. Lyg iš po hipnozės mūsų akis nuo knygų patraukė mokytojos balsas. Visi nustebę ir  pakėlę akis nesuprato, kaip greit praėjo tos dvi pamokos. Rodės, ką tik atėjom,  o jau turime išeiti. Nunešę knygas padėti į lentynas, mes padėkoję ir pažadėję, kad sugrįšim, išėjome į mokyklą, kurioje laukė dar begalė įvairių  neatliktų darbų…

8 klasės mokinė Armanda Pečiulytė