Svečiuose - poetė

DSCF2850 Šakių rajono Lekėčių biblioteka rugsėjo 20 d. sulaukė poetės Zenės Sadauskaitės. Lekėčių mokyklos pradinukai, lydimi savo mokytojų Laimutės Plėšikaitienės ir Rasos Kaukienės, sugužėjo į ilgai lauktą renginį. Poetė supažindino su savo  knygelėmis vaikams – jų  yra išleidusi apie 45. Nuotaikingai pasakojo apie jų kūrimą, ragino svajoti, fantazuoti, nes kartais užtenka mažmožio, kad eilėraštis taptų populiarus ar net virstų daina, o dainų poetė yra sukūrusi apie 500.

Papasakojo Z. Sadauskaitė, kaip gimsta rekordai, kurių yra pati priskaičiavusi net šešis: įspūdingiausi rekordai -  ilgiausias Lietuvoje rankraštis ( popierinio ritinio ilgis 114 metrų) ir storiausias – 1 metro ir 3 centimetrų storio knyga.

Ši knyga gimė, kai Z. Sadauskaitę sužavėjo aukso ir sidabro spalvomis spindintis kartoninis popierius, ant kurio pagrindo pakuojama lašiša, todėl mintis iš  spindinčio kartono sukurti eilėraščių knygą tuoj pat buvo įgyvendinta. Į Lietuvos rekordų knygą Zenė Sadauskaitė pateko  ir dėl  trioletų knygos „Tik žiedynais bitės skrydis“. Leidinyje yra daugiausia (iki 2007 m.) publikuotų trioletų – 101 eiliuotas posmas.

Mažieji klausytojai poetei pateikė staigmeną - išmoko atmintinai keletą jos eilėraščių ir drąsiai padeklamavo. Poetė atsidėkodama vaikams padovanojo po knygelę, kurią galėjo išsirinkti patys.

Už nuoširdų savo kūrybos pristatymą dėkojo ne tik mažieji su rudeninių gėlių puokštėmis, bet ir Lekėčių „Šilagėlės“ literatų klubo įkūrėja Regina Klimaitenė.

Viliamės, kad ši viešnagė ne paskutinė. Iki kitų susitikimų Lekėčiuose, miela Poete!

Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė   Regina Klimaitienė