Tradicinė gegužinė Lekėčių mokykloje

1Jau devintus mokslo metus Lekėčių mokykla baigia gražiu tradiciniu renginiu – gegužine „Šokame lietuvių liaudies šokius“. Šio renginio iniciatorė, siela ir šokių mokytoja – direktoriaus pavaduotoja R. Kaukienė.  Kiekviena klasė (5- 10)   kasmet  visą gegužę mokosi šokti  po du -tris  (pradinukai - po vieną), o per gegužinę pašokę juos kviečia visus mokinius, mokytojus, tėvus, svečius bendro šokio.
  Renginio pradžioje direktoriaus pavaduotoja R. Kaukienė apžvelgė visus mokslo metų renginius, pagyrė visus mokinius, dalyvavusius olimpiadose ir konkursuose.    Po to kiekviena klasė šoko lietuvių liaudies šokį arba žaidimą. Jungtinė pradinių klasių komanda pašoko ,,Ein žiedytis“, o mišraus ugdymo grupė- lietuvių liaudies žaidimą -,,Katinėlis“, pirmokai - ,, Oželis“, antrokai -,, Čiūžina lapė“, trečiokai - ,, Kiškelis“,  ketvirtokai - ,,Šarkelė šoka“. Penktokai šoko ,,Upytėlė teka“, ,,Sėjau rūtą“, šeštokai - ,,Žilvitį“, ,,Atvažiuoja dvi Daratos“, septintokai - ,, Šiaudų batai“, ,, Žui žui malūnėlis“, aštuntokai - ,, Šaudyklė“, ,,Cykiai ramiai“, devintokai – ,, Papiljonas šiaučius“, ,,Delnų polka“. Dešimtokai, deja, net ir šokti nenori,  kad tinginiai – tai jau tinginiai... Šokti mokė direktoriaus pavaduotoja R. Kaukienė, grojo muzikos mokytoja I. Rudzevičienė.

Po kiekvienos klasės šokio  apdovanojami  pirmūnai. Pirmoje klasėje puikiai mokosi D. Rudžionytė, K. Skrodenytė, L. Burdulytė, G. Valinskaitė, U. Bereckytė. U. Bereckytė apdovanota Šakių rajono savivaldybės administracijos ir Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštu rajono meninio skaitymo konkurse užėmusi II vietą. Antrokai pirmūnai – U. Juočiūnaitė, N. Kirtiklytė, G. Šimonis, M. Teresevičius, E. Zubka, trečiokai – V. Gustaitė, ketvirtokai – A. Skeisgiela, M. Sutkutė, G. Deveikis, D. Balčiūtė. Kalbų kengūros Auksiniu diplomu apdovanota D. Balčiūtė, Kalbų kengūros Oranžiniu diplomu – A. Skeisgiela, už geriausius sportinius pasiekimus – M. Kočinaitė.

Penktoje klasėje geriausiai mokosi I. Paplauskaitė, A. Orintaitė, S. Vyšniauskaitė, V. Pakalkaitė, T. Viskontas. V. Pakalkaitei įteiktas Šakių rajono savivaldybės administracijos ir Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštas už dalyvavimą Lietuvos mokinių  liaudies konkurse ,, Sidabrinis vainikėlis“. M. Skopaitė giriama už sporto  pasiekimus. Šeštoje klasėje geriausiai mokosi A. Pečiulytė, V. Viltrakytė, M. Valiukonis. M. Valiukonis apdovanotas Kalbų kengūros Oranžiniu diplomu. L. Katilauskas apdovanotas Edukacinio informacinių technologijų konkurso ,, Olympis“ III laipsnio diplomu.
  Septintoje klasėje puikiai  mokosi M. Kasparavičiūtė, o aštuntoje – E. Kalinauskas, devintoje – K. Čepononytė, D. Augustaitytė, V. Žitinevičiūtė, P. Viltrakis. P. Viltrakis apdovanotas Šakių rajono savivaldybės administracijos ir Švietimo ir sporto skyriaus  padėkos raštu už III vietą biologijos olimpiadoje. D. Juočiūnaitė ir P. Viltrakis apdovanoti Šakių rajono savivaldybės administracijos ir Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštu už dalyvavimą Lietuvos mokinių  liaudies konkurse ,, Sidabrinis vainikėlis“.
 Renginio pabaigoje – mokytojų šokis ,,Šalia kelio avietėlė“ kartu su devintokais. Mokytojoms L. Plėšikaitienei, L. Petrauskienei, O. Šimatonienei įteikti Šakių rajono savivaldybės administracijos ir Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštai už puikų mokinių parengimą olimpiadoms ir konkursams.
                                                                                                           Mokyklos inf.