OLWEUS PATYČIŲ PREVENCIJOS PROGRAMA

Nuo 2015 m. rugsėjo mėnesio Lekėčių mokykla dalyvauja Olweus patyčių prevencijos programoje. OPPP priskirtina vienuolikai geriausių pavyzdinių programų: patyčių mastas sumažėja nuo 20 iki 70%. Programa grindžiama 40 metų vykdomų tyrimų rezultatais ir 25 metų praktinio taikymo patirtimi.

Programos tikslai: sumažinti patyčias tarp mokinių; užkirsti kelią naujų patyčių problemų atsiradimui;siekti geresnių tarpusavio santykių mokykloje.

Programa siekiama kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugusieji imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs.

Pagrindinės programos veiklos nukreiptos į mokykloje dirbančių suaugusiųjų mokymą: pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti, nustatyti griežtas nepriimtino elgesio ribas, nuolat tinkamai taikyti elgesio taisykles, kurti saugesnę aplinką.

Programos trukmė - 18 mėnesių (2015 m. rugsėjis – 2016 m. gruodis).

Programoje dalyvauja visas mokyklos personalas.

Lapkričio 16 – 27 dienomis bus vykdoma mokinių apklausa. Apklausoje dalyvaus visi 3–10 klasių mokiniai. Apklausa vykdoma internetu (prisijungus prie serverio Norvegijoje) kiekvienų metų lapkričio mėn. Apklausos tikslai:·
      -išsiaiškinti patyčių mastą mokykloje;·

-fiksuoti pradinį atskaitos tašką, nuo kurio būtų galima stebėti patyčių mažėjimą.

Tikimės, kad šios programos veiklos rezultatas bus pagerėjęs mikroklimatas, šiltesni bendruomenės santykiai mokykloje bei laimingesni vaikai.

Programos koordinatorė socialinė pedagogė Ingrida Kasparavičienė