Pažintinė - edukacinė kelionė į Anykščius

Rugsėjo 23 d. 2-3 klasės mokiniai lankėsi Anykščiuose. Pažintį su miestu pradėjome nuo ,,Siauruko''.  Nuo vienos iki kitos ekspozicijų salės važiavome drezina, pjovėme bėgius, kilojome darbo įrankius, apžiūrėjome vagonus, klausėmės pasakojimų apie svarbius istorinius įvykius.

Antano Baranausko klėtelėje žiūrėjome edukacinį filmą, apžiūrėjome eksponatus, mokėmės išardyti rąstinę sieną.

Kita kelionės stotelė buvo ,,Istorijų dvarelis'', įdomus edukacinėmis erdvėmis. Vaikai tapo istorinėmis asmenybėmis, legendų knygoje, dydžio sulig siena, vertė puslapius ir skaitė pasakojimus apie Anykščius, klausėsi aukštaitiškos šnektos, kalbėjo šimtamečiu telefonu, rašė laiškus, nėrė milžiniško dydžio vąšeliu, skaičiavo medžio metus, modeliavo rūbus, kūrė savo pašto ženklą ir galiausiai rūsyje išgirdo ir pamatė dvaro vaiduoklį.

Jono Biliūno tėviškėje edukatorė pasakojo apie rašytojo vaikystę ir mokslus, klausėmės skaitomų kūrinių.

Niūronyse ,,Arklio muziejuje'' mokėmės kepti duonutę: minkėme, darėme kepalėlius, su liže į krosnį pašovėme. O kol duonutė ,,pečiuje“ kepė, mes arkliu jodinėjome, muziejaus ekspozicijas aplankėme. Vėlyvi aukštaitiški pietūs kaipmat nuo stalo dingo.

Pasiėmę karštos duonutės kepalėlius palikome Niūronis ir vykome prie ,,Laimės žiburio“.

Kelionės pabaigoje apkabinome ,,Puntuką“, suskandavome ,,Keliam nykščius už Anykščius!“ ir pasižadėjome dar sugrįžti.

Mokytoja Jūratė Puidienė